Belgijskie media pod wrażeniem Marcina Wasilewskiego

Marcin Wasilewski stał się bohaterem Anderlechtu dzięki bramce w doliczonym czasie gry, która dała jego drużynie remis w meczu z AFC Tubize. Może okazać się, że ten gol zdecyduje o mistrzostwie Belgii. Polak zagościł na czołówkach wszystkich dużych belgijskich portali sportowych.

Zobacz bramkę Marcina Wasilewskiego ?

Marcin Wasilewski strzelił bramkę dla Anderlechtu Bruksela, a jego zespół zremisował z AFC Tubize 1:1.

Pola zdobył wyrównującego gola w 90 minucie.

To jego siódma bramka w lidze belgijskiej w tym sezonie. Polski obrońca jest jednym z najbardziej bramkostrzelnych graczy na swojej pozycji w lidze. Zauważyła to belgijska prasa, która nie szczędziła pochwał, dla wyczynu Wasilewskiego. Zdjęcie Polaka cieszącego się po zdobyciu bramki pojawiło się na czołówkach wszystkich wielkich belgijskich portali sportowych

- Wasilewski sprawił, że Anderlecht dalej się liczy w walce o tytuł - pisze belgijski "Standaard"

Wszystkie portale i gazety zgodnie podkreślają, że bramka Wasilewskiego może być jedną z decydujących o tytule mistrza kraju. Po 32 kolejkach Anderlecht zajmuje pierwsze miejsce, ale ma tyle samo punktów co Standard Liege (72 pkt).

- Ciekawe jak Wasilewski poradziłby sobie w silniejszej lidze? W Anglii za charakter i styl gry byłby uwielbiany - zastanawia się dziennikarz Sport.pl i "Gazety Wyborczej" Michał Szadkowski

Do końca sezonu pozostały jeszcze dwa spotkania. Teoretycznie większe szanse ma drużyna Polaka, bo w następnej kolejce zagra z trzecim od końca Roeselare, natomiast Standard zmierzy się z trzecim w ligowej tabeli Club Brugge.

To siódma bramka Wasilewskiego w lidze. W klasyfikacji najlepszych strzelców przewodzi Dieumerci Mbokan z Liege, który zdobył 16 bramek.

Wasilewski chwalony przez Belgów sprawdź na blogu Szadkowskiego ?