Atlanta w półfinale Konferencji Wschodniej

Atlanta Hawks jako ostatni zespół awansował do półfinału Konferencji Wschodniej koszykarskiej ligi NBA. W siódmym meczu serii, zawodnicy "Jastrzębi" pokonali u siebie Miami Heat 91:78 i ostatecznie wygrali całą rywalizację 4:3

Po pierwszej wyrównanej kwarcie koszykarze Atlanty znacznie podkręcili tempo i przed drugą połową prowadzili już 13 punktami. W trzeciej części gry przewaga gospodarzy wynosiła nawet 23 punkty. W ostatniej kwarcie wyraźnie rozluźnieni gracze Atlanty kontrolowali przebieg gry i ostatecznie zwyciężyli 91:78.

Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Joe Johnson - zdobywca 27 punktów. Na wyróżnienie zasłużył także Josh Smith, który otarł się o double-double. Do 21 punktów dołożył on dziewięć zbiórek.

Wśród pokonanych tradycyjnie już najlepiej spisał się Dwyane Wade, którego 31 punktów niestety nie pomogło drużynie z Florydy awansować do półfinału.

W półfinale Hawks zmierzą się z Cleveland Cavaliers, którzy swoją serię półfinałową zakończyli z kolei już w czterech meczach, pokonując Detroit Pistons.

Atlanta Hawks - Miami Heat 91:78 (20:18, 29:18, 19:16, 23:26)

Kto faworytem w półfinałach? - czytaj tutaj ?