Ekstraklasa: Zadecyduje hit Wisła - Legia czy słabeusze?

Zaskakujące remisy Wisły Kraków i Lecha Poznań w 26. kolejce ekstraklasy oznaczają, że w przyszłoweekendowym hicie ekstraklasy Wisła - Legia drużynie ze stolicy wystarczy nie przegrać, by być bardzo blisko mistrzostwa Polski.

Ekstraklasa.tv: Ruch nie daje się Lechowi - wideo ?

Największym przegranym tej rundy jest Lech, który w niedzielę grał u siebie z Ruchem Chorzów, mając świadomość, że wygrana przywraca wielkie nadzieje na tytuł. Bo przecież przy spodziewanym zwycięstwie Wisły z Legią właśnie poznaniacy mogliby się już nieodwołalnie wspiąć na szczyt tabeli. Tymczasem Lech kolejne ważne spotkanie zremisował, narażając się na głośne skandowanie własnych trybun: "Zero ambicji! Kolejorz, zero ambicji!". Podział szans w meczu Wisła - Legia wydaje się więc teraz bardzo prosty. Kto wygra, powinien być mistrzem, remis daje przewagę Legii.

Chyba że... skupianie się wyłącznie na meczach na szczycie jest jednak poważnym błędem, ponieważ mamy taki sezon, w którym rzeczywiście każdy może pokonać każdego. A to dlatego że wszyscy są słabi. Argumentem na potwierdzenie takiej tezy może być choćby to, że w ostatnich tygodniach wszystkie zespoły z czołówki aż przesadzają z prezentami dla słabeuszy i siebie nawzajem - Wisła zremisowała cztery razy na wyjazdach, Lech nie wygrał aż trzech meczów u siebie, a Legia potrafiła przegrać w Białymstoku.

A więc może mecz Wisła - Legia, owszem, będzie ważny, ale decydujące staną się wyniki spotkań mocnych z rywalami z drugiego planu. Choćby Lecha z Cracovią, Wisły z Lechią Gdańsk czy Legii z Ruchem Chorzów.

Teoretycznie z walki o mistrzostwo wciąż nie odpada też PGE GKS Bełchatów, który wygrał szósty mecz z rzędu i uparcie utrzymuje krótki dystans do wielkiej trójki. Spasowała chyba za to Polonia Warszawa, która wolała przegrać z walczącym o ligowy ratunek outsiderem Cracovią, niż sama utrzymać się w grze o tytuł.

6

tyle meczów zremisował Lech w ostatnich siedmiu kolejkach

Z kim grają:

Legia

Wisła (w), Polonia B. (d), Śląsk (w), Ruch (d)

Wisła

Legia (d), ŁKS (w), Lechia (w), Śląsk (d)

Lech

Śląsk (w), Lechia (d), Polonia W. (w), Cracovia (d)

PGE GKS

Polonia W. (w), Cracovia (w), Arka (d), Jagiellonia (w)

Polonia W.

PGE GKS (d), Jagiellonia (w), Lech (d), Górnik (w)

Hajto: zabrakło nam minuty, żeby urwać punkty Legii Wpadka jagiellonii, świętowanie przychylności PZPN, czy...- czytaj tutaj >