III liga piłkarska: Czarni śrubują rekord

Trwa kapitalna seria drużyny z Połańca na wyjazdach. Na boiskach rywala zespół Grzegorza Tomeckiego nie przegrał od 21 września, a od siedmiu meczów nie stracił nawet gola!

Tym razem Czarni ograli w Tarnowie Unię. Zwycięską bramkę zdobyli po fatalnym nieporozumieniu dwójki obrońców rywala - piłkę przejął Tomasz Kiciński, popędził z nią na bramkę i uderzył płasko z 18 metrów. - Rozegraliśmy bardzo dobry mecz i na niewiele pozwoliliśmy Unii. Gorąco zrobiło się tylko w końcówce, ale znakomitymi interwencjami popisywał się Wojtek Daniel, chyba nasz najlepszy zawodnik - opowiada Tomecki. - Sam jestem zaskoczony, że tak wychodzą nam wyjazdy, oby tak dalej. Musimy do tego jeszcze dołożyć lepszą grę u siebie i będziemy mieli już pełnię szczęścia - dodaje trener.

Przynajmniej do środy III liga małopolsko-świętokrzyska będzie miała nowego lidera. Przodownictwo w rozgrywkach objęły rezerwy kieleckiej Korony, wykorzystując sensacyjną porażkę LKS-u Nieciecza w Kajetanowie. - Do przerwy mieliśmy sytuacje, ale utrzymywał się wynik bezbramkowy. Można powiedzieć, że dostosowaliśmy się do słabej gry rywala. W przerwie wstrząsnęliśmy drużyną i to dało efekt - mówił Marcin Gawron, trener Korony II.

Wyniki meczów 24. kolejki:

Lubrzanka Kajetanów - LKS Nieciecza 3:0 (1:0): K. Bracha dwie (44., 60.), M. Bracha (89.);

Hutnik Kraków - Glinik Gorlice 2:0 (1:0): Kępa (45.), Chylaszek (90.);

Dalin Myślenice - Wierna Małogoszcz 0:0;

Unia Tarnów - Czarni Połaniec 0:1 (0:1): Kiciński (16.);

Pogoń Staszów - Puszcza Niepołomice 2:6 (1:4): Merchut dwie (25., 65. obiez karnych) - Zubel cztery (12., 27., 32., 41.), Rapacz (65.), Dziuba (76.);

Granat Skarżysko - Garbarnia Kraków 0:0;

Naprzód Jędrzejów - Orlicz Suchedniów 2:1 (2:0): Ziółkowski (24.), Fryc (38.) - Kubiec (72. karny);

Neptun Końskie - Korona II Kielce 0:2 (0:0): Lenart (47.), Chrzanowski (59.).