Wybrzeże pojedzie w Zielonej Górze

Pozostający bez punktu w ekstralidze żużlowcy Lotosu Wybrzeże zmierzą się w niedzielę na wyjeździe z Falubazem Zielona Góra. Trener Robert Sawina wystawi ten sam skład, co w dwóch poprzednich meczach.

W obu tych spotkaniach (porażki z Atlasem Wrocław na wyjeździe i Stalą Gorzów u siebie) Wybrzeże było o krok od zwycięstwa. O przegranych decydowały niuanse, minimalne błędy jednego czy drugiego zawodnika. Dlatego trener Sawina postanowił jeszcze raz zaufać tym samym żużlowcom, zmieniając jednak ustawienie par. Po incydencie w meczu ze Stalą postanowił rozdzielić Hansa Andersena i Martina Vaculika (w jednym z biegów Duńczyk nie wiedzieć czemu niemal staranował swojego kolegę z drużyny). Andersen pojedzie w parze z Magnusem Zetterstroemem, natomiast Vaculik z dobrze ostatnio spisującym się Adamem Skórnickim.

Faworytem spotkania niewątpliwie będą gospodarze, którzy w pierwszym meczu rozgromili na swoim stadionie Włókniarza Częstochowa (jeszcze bez Nickiego Pedersena i Grega Hancocka), a potem stoczyli wyrównany bój na torze Unii Leszno (porażka 43:47). Niedzielny mecz rozpocznie się o godz. 19.

AWIZOWANE SKŁADY

Falubaz Zielona Góra 9. Fredrik Lindgren, 10. Rafał Dobrucki, 11. Piotr Protasiewicz, 12. Niels K. Iversen, 13. Grzegorz Walasek 14. Patryk Dudek

Lotos Wybrzeże Gdańsk 1. Kenneth Bjerre, 2. Tobias Kroner, 3. Magnus Zetterstroem, 4. Hans Andersen, 5. Adam Skórnicki, 6. Martin Vaculik.

Stadion im. Podleckiego

Komisja Kultury i Sportu Rady Miasta Gdańska podjęła decyzję, że stadion żużlowy przy ul. Długie Ogrody nosić będzie imię Zbigniewa Podleckiego - zmarłego w styczniu tego roku byłego legendarnego żużlowca Wybrzeża. To odpowiedź na prośbę GKŻ Wybrzeże oraz kibiców gdańskiego klubu.

Jeszcze w tym roku na Bramie Maratońskiej ma być powieszona tablica pamiątkowa zawierająca informacje związane z imieniem obiektu oraz przedstawiająca największe osiągnięcia sportowe Zbigniewa Podleckiego.