Martin O'Neill popiera pomysł dołączenia Celticu i Rangers do Premier League

- Celtic i Rangersi wzmocniliby Premier League, a także zmusili nas do jeszcze większej walki - powiedział trener Aston Villi Martin O'Neill

Celtic i Rangers chcą do Premier League ?

O'Neill trenował Celtic w latach 2000-2005, wygrywając z nim trzy razy ligę i trzy Puchary Szkocji.

- Mówiło się o tym parę sezonów temu, ale pojawiły się przeszkody i pomysł umarł. Nie wiem, jak dużą szansę mamy teraz - zastrzegł O'Neill - ale z pewnością go wspieram. Mogę być jednak tylko głosem wołającym na puszczy - powiedział.

- To musi potrwać, ale myślę, że Celtic i Rangers za 10 lat będą grały w angielskiej Premier League - powiedział niedawno Dermot Desmond, jeden z najbogatszych Irlandczyków i współwłaściciel Celticu.

Z kolei 36 zespołów w Premier League (z Celtikiem i Glasgow Rangers) podzielonych na dwie ligi - to pomysł prezesa Boltonu Phila Gartside'a. Co ciekawe UEFA, która zazwyczaj sprzeciwia się natychmiast, gdy tylko pojawia się pomysł migracji klubów, tym razem nie ma nic przeciwko.

Przeciwne będą za to największe kluby Premier League, bo przy tych założeniach ich zarobki spadną. Histerią reaguje macierzysta liga Celticu i Rangers, której atrakcyjność zmalałaby drastycznie.

Zmiany nastąpią w ciągu dekady - przewiduje współwłaściciel Celticu ?

Więcej o: