Heynckes: Celem Bayernu jest awans do LM

Nowy trener Bayernu Monachium Jupp Heynckes, który zastąpił zwolnionego w poniedziałek Jurgena Klinsmanna, stwierdzi,ł że tylko w ten sposób można uratować dla monachijskiego zespołu mijający sezon.

- Cel może być jeden. Takie miejsce w lidze, które da bezpośredni awans do Ligi Mistrzów. W sytuacji, w której się znajdujemy moje doświadczenie i wiedza mogą pomóc - powiedział w wywiadzie dla klubowej strony internetowej. 63-letni Heynckes prowadził już Bayern w latach 1987-91 i zdobył w tym czasie dwa mistrzostwa Niemiec. - Nie powinniśmy liczyć na mistrzostwo - twierdzi tym razem.

W Bundeslidze na pięć kolejek przed końcem prowadzi Wolfsburg z 57 punktami, o dwa punkty przed Herthą Berlin. Vfb Stuttgart, HSV i Bayern mają po 54 punkty.

Heynckes, były napastnik, ma na swoim koncie wiele sukcesów. W 1998 r. wygrał Ligę Mistrzów z Realem Madryt. Jednak w sezonie 2006/2007 został zwolniony z funkcji trenera Borussii Moenchengladbach po serii 13 meczów bez zwycięstwa. Jak sam powiedział nie spodziewał, się oferty z Monachium. - Bayern wiele dla mnie znaczy. Jestem pewien, że pomogę temu klubowi - powiedział.

Mr Motivator bez pracy - czytaj tutaj ?

Więcej o: