Jenson Button: To było najwspanialsze zwycięstwo ze wszystkich

- To było najwspanialsze zwycięstwo ze wszystkich. Nie mogę się już doczekać, aż sprawdzę nowe modyfikacje w samochodzie - mówił zwycięzca GP Bahrajnu Jenson Button

Czytaj relację z GP Bahrajnu ?

- Lewisa [Hamiltona] ciężko się wyprzedza, ale na pierwszym kółku popełnił kilka błędów. Próbowałem go mijać na prostej, ale on wcisnął KERS i odjechał mi. W pierwszym zakręcie udało mi się go jednak wyprzedzić. To był kluczowy moment wyścigu - powiedział zdobywca Grand Prix Bahrajnu. - To było najwspanialsze zwycięstwo ze wszystkich. Nie mieliśmy tutaj już tak dużej przewagi. W czwartym wyścigu zabrakło udoskonaleń, które mieli inni, więc bardzo cieszy mnie ten wynik. Nie mogę się już doczekać, aż sprawdzę nowe modyfikacje w samochodzie.

Po czterech rundach Button ma już 12 punktów przewagi nad drugim w generalce Rubensem Barrichello, który dzisiaj finiszował na piątej pozycji. - Nie był to dla nas łatwy wyścig. W ten weekend nie byliśmy tak szybcy, jak w pierwszych trzech wyścigach. Niektórzy rywale chyba znaleźli się przed nami. Przeszkadzał nam także upał, na szczęście nie jest to jeden z tych torów, które są najbardziej wymagające jeśli chodzi o kondycję. Trochę niepokoił nas silnik, ponieważ w kwalifikacjach osiągał bardzo wysoką temperaturę. Zespół pracował bardzo ciężko. Musieliśmy podwoić wysiłki, aby dopiąć swego. Jestem z nich niezwykle dumny.

Więcej przeczytasz na portalu F1.pl ?

Więcej o: