Rajd Argentyny - zwycięstwo Loeba i Kościuszki w J-WRC

Broniący tytułu mistrza świata Francuz Sebastien Loeb (Citroen C4 WRC) wygrał w niedzielę Rajd Argentyny, piątą eliminację mistrzostw świata i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Michał Kościuszko (Suzuki Swift S1600) był pierwszy w klasyfikacji juniorów.

Michał Kościuszko i Maciej Szczepaniak reprezentujący zespół fabryczny Suzuki Sport Europe wygrali czwartą rundę JWRC 2009 - Rajd Argentyny. Tym samym Michał Kościuszko jest pierwszym w historii Polakiem, który objął pozycję samodzielnego lidera w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata. Jedyna polska załoga jadąca samochodem Suzuki Swift S1600 wygrała 15 z 23 rozegranych odcinków specjalnych. Na drugim miejscu rywalizację ukończył kolega z zespołu Michała Kościuszko - Aaron Burkart ze stratą 1.39,9 a na trzecim miejscu Alessandro Bettega (+7.33,2). W klasyfikacji generalnej Rajdu Argentyny zwyciężył Sebastien Loeb przed Danim Sordo i Henningiem Solbergiem.

- Ogromnie się cieszę, że wygrałem Rajd Argentyny, mamy na koncie kolejnych 10 punktów. Dzięki temu zwycięstwu wyszliśmy na samodzielne prowadzenie w klasyfikacji JWRC 2009. Wygraliśmy zdecydowaną większość odcinków. Auto dzisiaj spisywało się bez zarzutu, set-up był świetny, wszystko poszło zgodnie z planem. Atmosfera na rajdzie znakomita, setki tysięcy kibiców, bardzo nas dopingowali. Mam nadzieję, że na Rajdzie Polski będzie tak samo. Przed nami start w kolejnym trudnym rajdzie - Rajdzie Sardynii, podczas którego również chcemy powalczyć o zwycięstwo - powiedział Michał Kościuszko na mecie Rajdu Argentyny.

W trakcie trzech dni Rajdu Argentyny zawodnicy przejechali 1533,65 km, w tym 23 odcinki specjalne o łącznej długości 331,80 kilometrów. Trasy wiodące wśród krętych górskich dróg ponownie przyciągnęły dziesiątki tysięcy kibiców.