Niki Lauda i Rubens Barrichello polecą w kosmos

Trzykrotny mistrz świata F1 Niki Lauda oraz Rubens Barrichello z Brawn GP polecą w kosmos. Obaj wykupili bilety w podróż kosmiczną o wartości 200 tys. dolarów każdy. Wykonawcą projektu jest Virgin Group, jeden ze sponsorów Brawn GP.

Robert Kubica przed GP Bahrajnu: Nie liczę na wiele ?

- Trzykrotny mistrz świata F1 Niki Lauda zapłacił 200 tys. dolarów za możliwość lotu w kosmos - powiedział na konferencji prasowej przed GP Bahrajnu Richard Branson, założyciel Virgin Group, która sponsoruje Brawn GP.

Angielski miliarder poinformował również, że taki sam bilet nabył Rubens Barrichello, aktualnie kierowca zespołu Rossa Brawna.

- Na razie nie ulepszamy naszego projektu kosmicznego. Teraz, potrzebujemy ludzi, którzy będą chcieli nam pomóc w tym, nie ma co mówić, dość kosztownym przedsięwzięciu. Lauda i Barrichello byli na tyle hojni, że kupili bilety, ale stać ich na to - powiedział Branson.

60-letni Lauda jest profesjonalnym pilotem. Ze startów w F1 zrezygnował w 1985 roku, aby lepiej skoncentrować się na rozwijaniu swoich własnych linii lotniczych.

- Latałem już Boeingiem i Airbusami, a moim jedynym marzeniem jest poprowadzić statek kosmiczny. Do tej pory było to niemożliwe. Jednak kiedy tylko Richard wpadł na pomysł pasażerskich lotów w kosmos, byłem pierwszym, który zapukał do jego drzwi - mówi Niki Lauda.

Virgin Group jako jedna z kilku korporacji, postanowiła zainwestować pieniądze w program pasażerskich lotów kosmicznych. Jak zapowiada Branson, jeszcze w tym roku, po 18 miesiącach testów, wystartuje pierwszy statek. Na jego pokładzie oprócz rodziny miliardera mogą znaleźć się właśnie Lauda i Barrichello.

GP Bahrajnu: Kubica pojedzie cysterną ?