Liderzy poza zasięgiem

Łukasz Kubot oraz Oliver Marach odpadli w ćwierćfinale turnieju Barcelona Banco Sabadell. Polsko-austriacki duet nie sprostał najlepszej parze deblowej świata, braciom Bobowi i Mikeowi Bryanom, przegrywając 1:6, 2:6

Kubot i Marach zostali bezwzględnie wypunktowani przez amerykańskich braci bliźniaków. Spotkanie trwało zaledwie pięćdziesiąt jeden minut. Bryanowie wykorzystali cztery z pięciu okazji na przełamanie, samemu broniąc oba break pointy, do których doprowadził Polak i Austriak.

W całym spotkaniu Łukasz Kubot oraz Oliver Marach wygrali zaledwie czterdzieści cztery procent piłek w swoich gemach serwisowych, popełnili pięć podwójnych błędów, odnotowując dwa asy. Bob i Mike Bryanowie przy swoim podaniu przegrali zaledwie dwanaście punktów.

Pomimo wysokiej porażki w ćwierćfinale Kubot i Marach występ w stolicy Katalonii mogą zaliczyć jako kolejny udany w tym sezonie. Polsko-austriacka para w pierwszej rundzie pokonała Marcela Granollersa i Tommiego Robredo, zaś w drugiej rozstawiony z numerem osiem Marcelo Melo oraz Andreę Sa. Za ten wynik otrzymają do podziału 12 300 euro oraz dziewięćdziesiąt punktów rankingowych.

Więcej o: