Karolina Kluft poskacze tylko w dal

Czołowa lekkoatletka świata zrezygnowała w tym roku z występów w trójskoku. W sierpniowych mistrzostwach świata w Berlinie wystartuje tylko w skoku w dal.

W zeszłym roku Szwedka postanowiła zrezygnować ze startów w siedmioboju, konkurencji, w której odnosiła największe sukcesy, by lepiej przygotować się do występu na igrzyskach w Pekinie w skoku w dal i trójskoku. W tej pierwszej konkurencji zakończyła występ na 9. miejscu. W trójskoku nawet nie weszła do finału.

- W tym roku nie planujemy startów w trójskoku, co nie znaczy, że zupełnie porzuciliśmy tę konkurencję - powiedział ojciec Karoliny, Johny Kluft szwedzkiemu serwisowi expressen.se. - Biorąc pod uwagę kontuzje jakie przeszła, będzie lepiej jak skoncentruje się w tym roku na skoku w dal - dodał. Kluft leczy uraz łydki, z powodu którego nie wystąpiła w niedawnych Mistrzostwach Europy. Wystartuje dopiero w mityngu w Nowym Jorku 30 maja.

Karolina Kluft do czasu rezygnacji ze startów w siedmioboju, zdominowała tę konkurencję. Była trzykrotną mistrzynią świata (2003 r., 2005 r., 2007 r.) i mistrzynią olimpijską z Aten (2004 r.), a także mistrzynią Europy z 2002 i 2006 r. W halowym pięcioboju wywalczyła złoty medal mistrzostw świata (2003 r.) i brąz (2002 r.) oraz dwa złote medale (2005, 2007 r.) Mistrzostw Europy.

Howe zrezygnował ze skakania w dal - czytaj tutaj ?

Więcej o: