GP Bahrajnu: Faworytem Jenson Button

Jenson Button stał na podium w Bahrajnie tylko raz - pięć lat temu zajął w Sakhir trzecie miejsce. Teraz ma spore szanse na zwycięstwo - podaje serwis F1.pl

GP Bahrajnu: Wyścigiem wstrząśnie burza piaskowa? ?

Przed Formułą 1 próba na pustyni. Po podwójnym zwycięstwie w Szanghaju, kierowcy Red Bulla przyznają, że w Bahrajnie faworytem znowu będą chłopcy Rossa Brawna. - Od Malezji nic się nie zmieniło. Na sucho samochód Brawna jest o sekundę szybszy od całej reszty. To ciągle oni dyktują tempo - przyznaje Mark Webber. Bukmacherzy obstawiają podobnie, choć po oszałamiającym występie w Chinach ostro w górę poszybowały także notowania Sebastiana Vettela.

Mimo wszystko, pod Manamą w roli faworyta zjawi się Jenson Button, który do tej pory na podium w Bahrajnie stał tylko raz. Pięć lat temu, jeszcze w barwach BAR, Anglik zajął trzecie miejsce, finiszując za Michaelem Schumacherem i Rubensem Barrichello. Teraz stanie przed szansą na zwycięstwo, trzecie w sezonie. - Bahrajn zawsze był jednym z moich ulubionych wyścigów - przyznaje triumfator z Australii i Malezji. - Uwielbiam zarówno ten kraj, jak i sam tor. Znajdują się na nim szybkie sekcje, pasujące do mojego stylu jazdy, które pozwalają na ciśnięcie do limitu. W Sakhir są spore szanse na wyprzedzanie, szczególnie w kończącym prostą startową zakręcie numer 1, przed którym trzeba ostro hamować. Kluczowym składnikiem szybkiego okrążenia jest stabilność na hamowaniu.

Kwalifikacje w sobotę, a wyścig o GP Bahrajnu w niedzielę o 14 czasu polskiego.

Na czym polega tajemnica sukcesu teamu Red Bull

Kalendarium kibica Formuły 1 na weekend 24-26 kwietnia (czas Polski):

Piątek 24.4.

9:00 - Pierwszy trening

13:00 - Drugi trening

Sobota 25.4.

10:00 - Trzeci trening

13:00 - Kwalifikacje (Relacja na żywo w Sport.pl)

Niedziela 26.4.

14:00 - Wyścig (Relacja na żywo w Sport.pl)

Ciągle tylko Button, a co z Barrichello? - przeczytaj na F1.pl >