Marek Saganowski chce odejść z Southampton. Do Legii?

W czerwcu odchodzę z Southampton - mówi dziennikowi Metro Marek Saganowski. Czy nowym-starym klubem napastnika reprezentacji Polski będzie Legia?

Ekstraklasa.tv: Legia ma już jednego snajpera ?

- W czerwcu odchodzę z Southampton - zapowiada Marek Saganowski. Czy nowym-starym klubem napastnika reprezentacji Polski będzie Legia? Angielskie Southampton jest niemal pewne spadku do trzeciej ligi. A w tej Polak, który część sezonu spędził na wypożyczeniu w duńskim Aalborgu, z którym występował w Lidze Mistrzów (zdobył nawet gola w meczu z Villarrealem), grać nie zamierza.

O ewentualne zainteresowanie piłkarzem zapytaliśmy Mirosława Trzeciaka, dyrektora sportowego Legii, w której Saganowski już niegdyś grał. - Marek to świetny piłkarz, bardzo by nam się przydał. Nic więcej nie powiem, bo dziś każdy musi oszczędzać, a Marek nie jest zawodnikiem tanim. Nie wiem, jakie zarobki bylibyśmy w stanie mu zaproponować, ale myślę, że najpierw musielibyśmy zarobić na jego transfer, kogoś sprzedając - ocenia Trzeciak.

- Myślę, że jakoś byśmy się dogadali. Southampton ma problemy. Możliwe, że do klubu wejdzie komornik, a wtedy latem będę wolnym zawodnikiem i nie będzie trzeba płacić za mnie pół miliona funtów odstępnego - odpowiada Saganowski. - Na pewno do Warszawy byłoby mi najbliżej, bo w Legii już grałem i czuję się z nią związany - dodaje "Sagan", który przy Łazienkowskiej spędził dwa sezony.

Aby pozyskać snajpera reprezentacji, Legia musi się pospieszyć. - Przed powrotem do Polski się nie bronię, jednak na razie nikt z kraju się do mnie zwracał, za to z kilkoma klubami z Championship już negocjuję - zdradza Saganowski.

Saganowski: Myślałem, że mój czas w kadrze minął - czytaj tutaj ?

Masz temat dla reportera Metra? Pisz: metro@agora.pl

Pilnuj zwierzaka online

Więcej o: