Legia traci gola w co trzecim meczu

W tym sezonie w 24 meczach w lidze Legia traciła gole tylko w ośmiu. Liderzy najlepszych lig europejskich nie mogą się pochwalić podobną skutecznością w obronie.

Ekstraklasa.tv: Ostatni stracony przez Legię gol ?

Warszawska drużyna straciła do tej pory tylko 12 bramek, podczas gdy czwarta w tabeli Polonia straciła ich 16, a Lech Poznań i Wisła Kraków po 17. Częściej niż rywale do mistrzostwa kończy też mecz bez straty gola. Polonia straciła gola w dziesięciu meczach, a Lech i Wisłą czyste konto zachowywały tylko w co drugim spotkaniu. Magazyn Ekstraklasy: Legia liderem, Lech gaśnie w oczach. Spiskowe teorie zwolnienia Kaczmarka

Ten wynik jest efektem nie tylko skutecznej gry w obronie całej drużyny, ale przede wszystkim doskonałej dyspozycji Jana Muchy. Słowacki bramkarz broni doskonale w meczach, w których ma pełne ręce roboty, jak w jesiennym spotkaniu z Wisłą na Łazienkowskiej. Znacznie częściej musi jednak utrzymać koncentrację przez cały mecz, by w jednej, dwóch sytuacjach uchronić zespół od straty gola. Tak było w piątkowym meczu z Piastem, gdy w 78. minucie obronił groźny strzał Jakuba Smektały.

Takiej skuteczności nie mają najlepsze kluby w Europie. Tylko lider ligi holenderskiej, AZ Alkmaar może się poszczycić lepszym bilansem, bo tylko w 29% meczów ligowych kończył ze straconym golem (Legia - 33%). Dużo gorzej na tym tle wypadają choćby hiszpańska Barcelona, czy włoski Inter.

W grze Legii jest też postęp w stosunku do poprzednich sezonów. Legia póki co traci mniej goli niż w mistrzowskim sezonie 2005/2006. Wtedy w 24 meczach rywale strzelili jej 13 goli, a trafiali w 9 spotkaniach.

Gole stracone przez Legię po 24 kolejkach

sezon stracone gole (po 24 kol.) mecze ze straconym golem % meczów ze straconym golem

Liderzy lig europejskich

Legia - Piast. Zadania wykonane - czytaj tutaj ?

Więcej o: