Siatkarki Gedanii zakończyły sezon na 8. miejscu

Siatkarki Gedanii Żukowo przegrały z AZS Pronar Białystok w trzecim, decydującym meczu o 7. miejsce PlusLigi Kobiet. Cel na ten sezon - czyli utrzymanie w gronie najlepszych - został jednak osiągnięty.

Dla drużyny Gedanii to ogromny sukces. Kiedy po sezonie zasadniczym zespół Grzegorza Wróbla zapewnił sobie pozostanie w gronie najlepszych, z młodych zawodniczek uszło nieco powietrze i w walce o miejsca 5-8 okazały się najsłabsze. Na pożegnanie z żukowską publicznością (ale tylko na kilka miesięcy, w nowym sezonie Gedania wciąż grać będzie w tym mieście) przegrały z Pronarem 1:3. Gedanistki - poza drugim setem - nie miały w tym spotkaniu nic do powiedzenia, a ich prawdziwym katem była Izabela Żebrowska, która zdobyła aż 27 pkt. W zespole gospodarzy najskuteczniejsza była Elżbieta Skowrońska (15 pkt).

Gedania Żukowo - AZS Pronar Białystok 1:3. Sety: 18:25, 25:21, 20:25, 18:25. Gedania: Sawoczkina, Skowrońska, Tokarska, Nuszel, Ziemcowa, Wellna, Durajczyk (libero) oraz Szymańska, Kaliszuk, Pasznik. Pronar: Karczmarzewska-Pura, Walawender, Mieszała, Koczorowska, Żebrowska, Muhlsteinova, Saad (libero) oraz Kalinowska, Szeszko, Manikowska, Gierak.

Stan rywalizacji: 1:2.