W zapasach wszyscy pod Piotrkowem

Największym sukcesem w historii piotrkowskich zapasów zakończyły się mistrzostwa Polski w stylu klasycznym. Zawodnicy AKS zdobyli aż siedem medali.

Już po raz 79. najlepsi klasycy rywalizowali o tytuły najlepszych w kraju. Imprezę, która odbyła się w Dębicy, zdominowali zawodnicy z Piotrkowa. - Takiego sukcesu jeszcze nie osiągnęliśmy - opowiada zadowolony Piotr Stępień, trener koordynator i dyrektor AKS, wicemistrz olimpijski z Barcelony. - Oprócz medali dobrze zaprezentowała się też nasza młodzież, jak choćby Jacek Tomaszewski Dawid Szkodziński. A Radosław Grzybicki [syn Pawła Grzybickiego, przed laty wielokrotnego medalisty mistrzostw kraju i reprezentanta Polski - przyp. red.], który jest jeszcze juniorem, zdobył brąz w wadze do 96 kg.

Piotrkowianie zdominowali kategorię do 96 kg, bo oprócz Grzybickiego na podium, i to najwyższym, stanął Andrzej Deberny, który w finale pokonał Marcina Olejniczaka z Sobieskiego Poznań. W wadze 84 kg bliski powodzenia był Michał Jaworski, ale w pojedynku o złoto nieznacznie przegrał z Arturem Michalkiewiczem ze Śląska Wrocław, jedynym z najlepszych polskich zawodników. Drugie miejsca zajęli też Przemysław Niedźwiedzki (66 kg) i Sławomir Szczepanik (120 kg), zaś trzecie - Maciej Szczepanik (66 kg), Michał Król (74 kg). Trenerem medalistów jest Henryk Grabowiecki.

W rankingu województw łódzkie wyprzedziło o 21 punktów mazowieckie, a trzecie było dolnośląskie. Wśród klubów AKS Piotrków był bezkonkurencyjny, bo drugi - Olimpijczyk Radom - stracił do niego aż 62 pkt. 12. pozycję zajęło PTC Pabianice.

Gorzej poszło wolniakom, którzy walczyli w Komornikach pod Poznaniem. Zapaśnicy z województwa łódzkiego wrócili tylko z dwoma medalami. Oba były z brązu, zdobyli je Ryszard Leśniewski z Budowlanych Łódź (74 kg) oraz Krzysztof Swoboda z ZTA Zgierz (96 kg). Wśród klubów Budowlani zostali sklasyfikowani na ósmym miejscu, zaś ZTA - na 15.