Gedania jeszcze walczy

W drugim meczu o 7. miejsce PlusLigi Kobiet, siatkarki Gedanii pokonały Pronar AZS Białystok 3:1 i wyrównały stan rywalizacji na 1:1. Decydujące spotkanie w poniedziałek w Żukowie (godz. 17)

Gedanistki wysoko przegrały I seta, ale potem wzięły się ostro do roboty i w ładnym stylu zwyciężyły w trzech kolejnych. Najwięcej emocji przyniósł set ostatni, w którym żukowianki niemal cały czas goniły i dopiero w dramatycznej końcówce udało im się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Do triumfu poprowadziły swój zespół kapitan Elżbieta Skowrońska (21 pkt) oraz świetnie rozgrywająca Jana Sawoczkina, uznana najlepszą zawodniczką meczu. Bardzo dobry mecz rozegrała też Maja Tokarska, która zdobyła 17 pkt.

Rywalizacja o 7. miejsce toczy się do dwóch zwycięstw, o tym kto je zajmie, zadecyduje zatem dopiero poniedziałkowy mecz. Będzie to ostatnia okazja, aby obejrzeć na żywo siatkarki Gedanii i podziękować im za emocje, jakich dostarczyły w kończącym się sezonie.

Gedania Żukowo - Pronar AZS Białystok 3:1. Sety: 17:25, 25:19, 25:17, 27:25. Gedania: Sawoczkina, Skowrońska, Tokarska, Nuszel, Ziemcowa, Wellna, Durajczyk (libero) oraz Kaliszuk.

Stan rywalizacji: 1:1