III liga piłkarska: odrodzenie Granatu?

Niespodzianka w derbach powiatu skarżyskiego. Fatalnie spisujący się do tej pory Granat potrzebował dwóch minut, żeby pokonać Orlicz. Cenne zwycięstwa rezerw Korony i Czarnych Połaniec.

- Mówiłem już tydzień temu, że musimy koncentrować się właśnie na takich spotkaniach jak to z Orliczem. Mieliśmy świadomość, że derbów nie wygra się bez walki. Chłopcy dali z siebie bardzo dużo, udowodnili, że potrafią zwyciężać. A ta wygrana w Suchedniowie smakuje szczególnie! - cieszył się po wygranych derbach Antoni Hermanowicz, trener Granatu, który w trzech dotychczasowych spotkaniach stracił aż 17 goli, nie zdobywając żadnego! W odmiennym nastroju szkoleniowiec gospodarzy Sławomir Majak. - Granat oddał dwa strzały w kierunku naszej bramki i wygrał mecz... Inna sprawa, że gdzie w tym czasie byli moi obrońcy...

Popisowa końcówka Wiernej w meczu z Lubrzanką Kajetanów. Po godzinie gry do bramki gości trafił strzałem głową Marek Gołąbek, potem kilka doskonałych okazji mieli piłkarze Krzysztofa Stockiego, ale za swoją nieskuteczność zostali ukarani. Wynik podwyższył, wykorzystując "jedenastkę", Hubert Drej, potem trafiali Jan Kowalski i strzałem z 20 metrów z rzutu wolnego Mariusz Lniany.

Wyniki 21. kolejki:

Garbarnia Kraków - Czarni Połaniec 0:1 (0:1): Mazurkiewicz (41. karny);

Pogoń Staszów - Naprzód Jędrzejów 0:2 (0:1): Ziółkowski (35.), Gajda (81. karny);

Glinik Gorlice - Dalin Myślenice 1:1 (1:0): Wacławik (38.) - Myśków (76.);

Korona II Kielce - Unia Tarnów 1:0 (0:0): Jamróz (83.);

Orlicz Suchedniów - Granat Skarżysko 1:2 (1:0): Wilk (16.) - Bąk (52.), Wereszczak (53.);

LKS Nieciecza - Hutnik Kraków 2:0 (1:0): Fijał (23.), Prokop (79.);

Puszcza Niepołomice - Neptun Końskie 4:1 (2:0): Kubiak dwie (44., 50.), Kostera (12.), Dutka (83.) - Kluska (61.),

Wierna Małogoszcz - Lubrzanka Kajetanów 4:0 (0:0): Gołąbek (60.), Drej (84. karny), Kowalski (86.), Lniany (90.).

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.