Tarnobrzeg najlepszy w lidze

TENIS STOŁOWY. KTS Forbet Tarnobrzeg mocnym akcentem zakończył sezon zasadniczy, pokonując na wyjeździe kontrkandydata do złotego medalu Start Nadarzyn 3:1.

Plan minimum przed meczem zakładał wygranie czterech setów, aby na koniec rundy utrzymać pozycję lidera. Podopieczne Zbigniewa Nęcka zagrały jednak z polotem i do play-off przystąpią z kompletem zwycięstw.

Słowa pochwały należą się głównie Chince Zhou Xiao, która pomyślnie rozpoczęła spotkanie. W pierwszym pojedynku po bardzo dojrzałej grze pokonała liderkę gospodarzy, naturalizowaną Polkę Xu Jie. Równie dobrze poradziła sobie w kolejnej grze Li Qian z niewygodną dla niej chińską defensorką Yan Xiaoshan. Chociaż pierwszego seta wysoko oddała rywalce, w następnych to Li rządziła przy stole. Chwilę niepewności przeżył tarnobrzeski zespół w czwartym, ostatnim secie, gdyż Qian zmarnowała cztery meczbole. Szczęśliwie obroniła dwie piłki setowe, ale kolejnej szansy na zwycięstwo już nie zaprzepaściła.

Jedyny punkt dla gospodarzy zdobyła Natalia Bąk, która pokonała bardzo słabo i nierówno spisującą się Kingę Stefańską. Na szczęście potknięcie koleżanki szybko naprawiła Li Qian i po widowiskowej grze w trzech setach zwyciężyła Xu Jie.

MUKS START NADARZYN - KTS FORBET TARNORBZEG 1:3

Wyniki : Xu Jie - Zhou Xiao 0:3 (-6, -9, -5), Yan Xiaoshan - Li Qian 1:3 (1, -5, -6, -13), Bąk - Stefańska 3:2 (10, -3, -5, 7, 10), Xu - Li 0:3 (-8, -6, -8).