Rugbiści Lechii wygrali w Łodzi

Biało-zieloni pokonali dotychczasowego wicelidera Budowlanych. Arka Gdynia wygrała z MACH Czarni Pruszcz Gdański, ale już niedługo może stracić nawet sześć punktów

Lechię w Łodzi do zwycięstwa poprowadził Dawid Popławski, który zdobył 17 pkt. Po pięć dołożyli Mariusz Michalak i Sławomir Kaszuba. Zwycięstwo jest ważne dla gdańszczan, gdyż dzięki niemu awansowali ponownie na drugie miejsce w tabeli. Do tego Lechia ma o jeden mecz rozegrany mniej niż Budowlani oraz lider Arka. Już niedługo Lechia może wskoczyć nawet na pierwsze miejsce. Polski Związek Rugby zdecydował się ukarać Arkę walkowerem za mecz z Juvenią Kraków. Gdynianie wygrali z Juvenią 30:10, ale na boisku przebywał w ich barwach Marcin Malochwy. Rugbista Arki powinien pauzować w tym spotkaniu z powodu trzech żółtych kartek. Niestety w Gdyni nikt nie policzył kartek i teraz wynik z Juvenią wynosi 0:25, a gdynianie wpłacą do kasy związku tysiąc złotych. W tabeli Arka straci pięć lub sześć punktów. Decyzja w tej sprawie zapadnie 29 kwietnia.

Wyniki 16. kolejki: Budowlani Łódź - Lechia Gdańsk 24:27, MACH Czarni Pruszcz Gdański - Arka Gdynia 8:47, WMPD-PUDiZ Olsztyn - Ogniwo Sopot 23:5, Pogoń Siedlce - Posnania Poznań 9:48, Folc Warszawa - Juvenia Kraków 27:9.

7. WMPD-PUDiZ 15 20 182:369

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.