Wybrzeże podejmuje Stal Gorzów, przyjeżdża Gollob

Żużlowcy Lotosu Wybrzeże powalczą w niedzielę o pierwsze ligowe punkty - na stadionie przy Długich Ogrodach podejmą Caelum Stal Gorzów. Gwiazdą gości jest Tomasz Gollob, który do wielkiej kariery startował przed 20 laty w Gdańsku.

W 1989 r. Gollob odbywał w Wybrzeżu (wówczas klubie gwardyjskim) służbę wojskową i w jego barwach spisywał się świetnie. 18-letni zawodnik rodem z Bydgoszczy już wtedy uznawany był za wielki talent i największą nadzieję polskiego żużla. Co ciekawe, Gollob mógł zostać w Gdańsku na kolejne sezony, ale miał tylko jeden warunek: chciał startować w jednym klubie ze swoim bratem Jackiem. Działacze Wybrzeża chcieli tylko Tomasza i temat upadł. A bracia Gollobowie razem z ojcem Władysławem stworzyli dynastię w Bydgoszczy (5 złotych, 1 srebrny i 4 brązowe medale DMP w latach 1990-2003).

To jednak bardzo dawne dzieje, teraz Gollob przywdziewa plastron Stali, a w Gdańsku po raz ostatni w meczu ligowym wystąpił 4 lata temu - wówczas w barwach Unii Tarnów. I jak zwykle spisał się znakomicie, zdobywając 12 pkt. Jak będzie tym razem?

Wybrzeże, które do tej pory poniosło dwie porażki, wystąpi w niedzielnym meczu (początek godz. 16) w niemal identycznym składzie jak w przegranym 41:49 spotkaniu z Atlasem. Żeby marzyć o zwycięstwie ze Stalą, dużo lepiej niż we Wrocławiu muszą pojechać Hans Andersen i Magnus Zetterstroem.

AWIZOWANE SKŁADY

Lotos Wybrzeże Gdańsk: 9. Magnus Zetterstroem, 10. Adam Skórnicki, 11. Kenneth Bjerre, 12. Tobias Kroner, 13. Hans Andersen, 14. Martin Vaculik, 15. Damian Sperz.

Caelum Stal Gorzów: 1. Tomasz Gollob, 2. Rafał Okoniewski, 3. Matej Zagar, 4. Peter Karlsson, 5. Rune Holta, 6. Adrian Szewczykowski. 7. Tomas H. Jonasson.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.