Jenson Button ubiera się w Polsce

Kierowcy i mechanicy z Brawn GP, najlepszego w tym sezonie teamu Formuły 1, ubierają się w Polsce. Firma odzieżowa z Brodnicy w woj. kujawsko-pomorskim została partnerem technologicznym zespołu lidera Jensona Buttona i jego ekipy.

Button i jego partner Rubens Barrichello oraz wszyscy szefowie, technicy i mechanicy Brawn GP noszą ubrania uszyte w naszym kraju. Wszystkie powstały w firmie Henri Lloyd. Przedsiębiorstwo powstało w 1963 r. w Anglii. Zostało założone przez brodniczanina Henryka Strzeleckiego, który osiadł tam tuż po II wojnie światowej. 20 lat później założył w swoim rodzinnym mieście fabrykę ubrań Henri Lloyd. Dotychczas jego firma kojarzona była głównie z odzieżą dla żeglarzy. Obecnie powstaje całkiem nowa kolekcja dla Formuły 1, konkretnie dla Brawn GP.

- W naszych zakładach przygotowywana jest specjalna kolekcja dla całej stajni Brawn GP, techników, mechaników, obsługi komputerowej - informuje dyrektor brodnickiego zakładu Henri Lloyd Andrzej Schuetz.

Na bolidach i strojach zawodników podczas zawodów można dostrzec znane w Brodnicy logo Henri Lloyd. Już w najbliższą niedzielę podczas trzeciej rundy tegorocznego Grand Prix w Chinach granatowe logo będzie można zobaczyć na kasku lidera klasyfikacji generalnej Jensona Buttona. Na bolidach Brawn GP znak z Brodnicy jest widoczny tuż za głową kierowcy.

Alonso: Opony na Szanghaj to absurd