We wtorek Sąd Najwyższy nad PZPN i klubami skazanymi za korupcję

We wtorek dowiemy się, czy Sąd Najwyższy będzie rozpatrywał protesty w sprawie trzech klubów ukaranych przez PZPN za korupcję.

W lipcu 2008 r. Trybunał przy PKOl zgodził się z argumentami Widzewa Łódź o przedawnieniu czynów korupcyjnych i anulował orzeczoną przez PZPN degradację za ustawianie przez klub meczów w drugoligowym sezonie 2004/05. Dwa tygodnie później w bliźniaczo podobnych przypadkach Korony Kielce i Zagłębia Lubin ten sam Trybunał degradacje podtrzymał.

Związek pewny swoich racji złożył skargę kasacyjną do Sądu Najwyższego na wyrok w sprawie Widzewa. Korona i Zagłębie też poszły do SN, przekonane, że podobnie jak łodzianom im również należy się uniewinnienie.

Na 14 kwietnia wyznaczone są na razie tzw. przedsprawy dla wszystkich trzech klubów. SN przeanalizuje wnioski i sprawdzi, czy spełniają wymogi formalne. Jeśli się okaże, że tak - dopiero wtedy wyznaczone zostaną właściwe terminy rozpatrzenia kasacji. Jak dowiedzieliśmy się w Biurze Prasowym SN, futbolowe sprawy są na początku kolejki wszystkich przyjętych na wtorek wniosków (pozycje na liście 3-5 wśród wszystkich 21 przedspraw).

A na kiedy ewentualnie mogą zostać wyznaczone właściwe rozprawy. - Niestety, na to pytanie do wtorku nie odpowiemy - usłyszeliśmy w SN. - Wolne terminy są nawet już w maju, ale równie dobrze rozprawy mogą być wyznaczone na czerwiec bądź lipiec.

Więcej o aferze korupcyjnej w polskiej piłce - czytaj tutaj ?