Resovia odskoczyła od Stali

Piłka nożna. Ze zmiennym szczęściem grali przed świętami rzeszowscy trzecioligowcy. Stal przegrała w Boguchwale z Izolatorem 0:1, a Resovia pokonała u siebie Unię Nowa Sarzyna 1:0 i odskoczyła lokalnemu rywalowi na trzy punkty.

Rzeszowska Stal straciła pierwsze punkty na wiosnę. Podopieczni Czesława Palika nie poradzili sobie z Izolatorem, w barwach którego występowało kilku wychowanków klubu z ulicy Hetmańskiej.

Samo spotkanie poziomem nie zachwyciło, ale do przerwy goście mogli prowadzić co najmniej jedną bramką. Dobrze dysponowany tego dnia był jednak Witold Kwaśny, który zatrzymał strzały rzeszowian.

Kiedy Kwaśny nie dawał rady, to pomagali mu obrońcy, tak jak w sytuacji z 65. minuty, gdy jeden z obrońców Izolatora wybił piłkę zmierzającą do bramki miejscowych.

Goście bramki jednak nie strzelili, ale udało się to boguchwalanom. Były piłkarz Stali Maciej Porada w 74. minucie zdobył jedynego gola meczu i dał trzy punkty miejscowym.

Bramka: Porada (74.)

Izolator: Kwaśny - Kopiec, Iwanowski, Szpond, Kowal Ż, Karwat (54. Bereś), Skiba (66. Cupryś), Sierżęga Ż, Domin, Porada (85. Kawa), Płonka (56. Brocki).

Stal: Nalepa - Cieślik, Duda Ż, Tomasik Ż, Hus, Krauze, Reiman (78. Mazur), Kloc (36. Sonko), Solecki Ż Ż CZ, Gryboś (82. Anih), Udoudo (62. Wójcik).

Drugi rzeszowski trzecioligowiec - Resovia, zmierzyła się z Unią Nowa Sarzyna. Pojedynek nie stał na najwyższym poziomie, a trzy punkty, po bramce Wiesława Kozubka, zostały w Rzeszowie.

Kozubek gola zdobył w podobny sposób, jak cztery dni wcześniej w pucharowym meczu z rzeszowską Stalą. Z rzutu rożnego dośrodkował Paweł Cygnar, a Kozubek z pięciu metrów główką wpakował piłkę do siatki.

Unia bramce Tomasza Króla poważnie nie zagroziła, ale resoviacy mogli pokusić się o podwyższenie wyniku. Rzeszowianie jednak nie potrafili wykorzystać nawet kontry, w której w pięciu biegli na jednego obrońcę.

Na domiar złego jeszcze stracili Cygnara, który po starciu w pierwszej połowie stracił przytomność i został odwieziony do szpitala. Po meczu wrócił jednak na stadion.

Bramka: Kozubek (23.)

Resovia: Król - Pydych Ż, Kozubek, Kusiak, Szkolnik Ż - Piątkowski (63. Jakubowski), Cygnar, (40. Bogacz Ż) Walaszczyk Ż, Turczyn - Kamiński (90. Wiktor Ż), Kruczek (63. Tyrkało)

Unia: Ząbczyk - Łuczak, Bartniak, Gaca Ż, Mierzwa Ż - Oślizło, Gap Ż (84. Micek), Bednarz (46. Radawiec), Wtorek - Szafran (73. Telka), Brusik Ż.

W pozostałych meczach 21. kolejki:

Orlęta Radzyń Podlaski - Spartakus Szarowola 0:1, Tomasovia Tomaszów Lubelski - Wisłoka Dębica 0:1, Karpaty Krosno - Orlęta Łuków 1:0, Łada Biłgoraj - Avia Świdnik 1:2, Stal Kraśnik - Górnik II Łęczna 0:3, Stal Mielec - Orzeł Przeworsk 1:1.