Roy Jones Jr wybiera rywala: Adamek, Anderson Silva...

Były mistrz świata Roy Jones Jr ogłosił niedawno, że chce walczyć z Tomaszem Adamkiem. Kandydatów do pojedynku z Amerykaninem jest jednak wielu, a jeden z najpoważniejszych to Brazylijczyk Anderson Silva, gwiazda MMA

40-letni Roy Jones Jr chce swoją kolejną walkę zorganizować jak najszybciej i marzy mu się spektakularny pojedynek. Tomasz Adamek póki co jest jednym z kandydatów , podobnie jak Jeff Lacy, który w najbliższej walce zmierzy się z Otisem Griffinem. Jeśli wygra, być może dojdzie do jego walki z Jonesem. Pojedynek miałby duży potencjał marketingowy, zwłaszcza na Florydzie, skąd pochodzą obaj pięściarze.

Jonesowi marzy się też pojedynek z Brazylijczykiem Andersonem Silvą, gwiazdą MMA, aktualnym mistrzem wagi półciężkiej prestiżowej federacji UFC. Obaj panowie aż palą się do walki, do której miałoby dojść w ringu bokserskim. - Jestem w stu procentach chętny na taki pojedynek - powiedział Jones Jr w "Los Angeles Times" - To byłoby megawydarzenie w świecie boksu!

Silva również potraktowałby taki pojedynek bardzo prestiżowo. Brazylijczyk chce udowodnić, że MMA, kojarzone głównie z brutalnością i siłą, to przede wszystkim sport bardzo wymagający technicznie. - Anderson powiedział mi, że chce walczyć z kimś pokroju Roya Jonesa Jr - mówi Freddie Roach, trener mistrza UFC. - Silva jest bardzo zwinny i szybki, ale w boksie wciąż popełnia dużo podstawowych błędów, co dawałoby rywalowi przewagę. Jednak on kocha ciężkie treningi. Myślę, że może szybko nadrobić braki. Uwielbiam z nim pracować.

Czy jest szansa na taki pojedynek? Wiele zależy od tego, czy Brazylijczyk przedłuży wygasający w tym roku kontrakt z UFC. Szef organizacji Dana White już zapowiedział, że dopóki Silva ma kontrakt z UFC do wali z Jonesem nie dojdzie. Czy Tomasz Adamek powalczy z legendarnym Roy'em Jonesem Jr?

Gołota nie boi się Adamka: Dawajcie mi go! ?

Więcej o: