Sport w skrócie

Porażka z Rosa-sportem

Zaledwie jednym punktem 76:77 (19:9, 19:24, 23:25, 15:19) UMKS Kielce przegrał u siebie w meczu kontrolnym z wiceliderem grupy A drugiej ligi - Rosa-sportem Radom. Podopieczni grającego trenera Grzegorza Kija, grający bez Jakuba Lewandowskiego i Błażeja Jurczyka, mieli szansę na wygraną, ale w ostatnich trzydziestu sekundach nie zdołali oddać celnego rzutu. Za tydzień UMKS wraca do spotkań o stawkę - w półfinale play-off o awans do pierwszej ligi - podejmie przed własną publicznością Basket Kraków.

UMKS: Gil 18, Makuch 18 (2), Pilecki 11 (1), Bacik 10 (2), Kasperzec 8 (2), Fąfara 6, Dziura 3 (1), Miernik 2, Jastrząb.

Trzy krążki zapaśników...

Trzy brązowe medale zdobyli świętokrzyscy zawodnicy na Krajowych Mistrzostwach Zrzeszenia LZS w stylu wolnym, które odbywały się w Odolanowie koło Kalisza. W rywalizacji juniorów trzeci w kategorii do 50 kg był Wiktor Szymański z Czarnych Połaniec. W jego ślady poszli dwaj kadeci - Krzysztof Łazarski w wadze do 50 kg oraz Łukasz Król z STS-u Skarżysko w kat. do 54 kg. Blisko podium był Robert Surma, Guliwer Kielce (5. w 100 kg).

...zapaśniczki tuż za podium

Niezły występ w gronie starszych rywalek zanotowały na międzynarodowych mistrzostwach Polski juniorek w Siedlcach. Dwie przygotowujące się do kieleckich finałów OOM kadetki ze Znicza Podzamcze Chęcińskie Ilona Sobczyńska (kat. do 48 kg) i Justyna Staniak (59 kg) przegrały swoje walki o wejście do strefy medalowej i zajęły piąte miejsca. Siódma w wadze do 44 kg była jeszcze Paulina Brandys z Guliwera Kielce.

Stella bierze wszystko

Łucznicy gospodarzy - Stelli Kielce - odnieśli komplet zwycięstw na mistrzostwach okręgu seniorów, juniorów i kadetach (pierwsza część zawodów odbywała się w hali, a druga już na torach otwartych). Pod nieobecność przebywających na Pucharze Świata na Dominikanie Rafała Dobrowolskiego i Sebastiana Bątora w najstarszej grupie wygrał Mateusz Toborowicz (1381 pkt), rywalizację juniorów Maciej Fałdziński (1376 pkt), a najmłodszych - kadetów - Hubert Soboń (1311). Pierwsze miejsca wśród kobiet zdobywały odpowiednio Anna Skłodowska (1358), Agnieszka Brzoza (1312) i Magdalena Pniewska (1286).