Angielska prasa: Alchemia Guusa Hiddinka zadziałała

Angielska prasa szeroko opisuje środowy pojedynek pomiędzy Chelsea Londyn a Liverpoolem, w którym londyńczycy pokonali gospodarzy 3-1 i bardzo przybliżyli się do półfinału Ligi Mistrzów.

The Times podkreśla, że odmieniona Chelsea gra pod wodzą Hiddinka dopiero dwa miesiące. - To nie może być jakaś technologia kosmiczna, to po prostu przypadek przywrócenia bardzo potrzebnej pewności i taktycznej dyscypliny drużynie, która przegrywała pod wodzą Luiza Felipe Scolariego - czytamy w dzienniku, który to, co dzieje się w londyńskim klubie nazywa "efektem Hiddinka" i czymś bliskim alchemii. Chelsea i Barca już w półfinale? Man Utd nie obroni trofeum?

- Steven Gerrard, Fernando Torres i Jamie Carragher są zbyt dumni i zbyt ambitni by wywiesić białą flagę, ale przybędą na miejsce niebieskiej flagi, na Stamford Bridge i będą musieli pokonać tam Petra Cecha aż trzy razy - pisze z kolei The Daily Telegraph. Gazeta przypomina jednocześnie, że kluczem w taktyce Guusa Hiddinka było zatrzymanie Stevena Gerrarda i uwolnienie Didiera Drogby. Zaskoczeniem dla dziennikarzy jest "tajemniczy człowiek" Branislav Ivanovic, który strzelił dwa gole.

- Granie z Liverpoolem tutaj, na ich boisku jest zawsze ciężką robotą, jeśli mam być szczery, to wynik jest niespodziewany. Ale oczywiście myślę także, że zasłużony - cytuje Hiddinka dziennik The Guardian. Gazeta podkreślaj, że wynik mógł być znacznie wyższy, ale Drogba nie wykorzystał trzech bardzo dobrych okazji do strzelenia gola. Zszokowanemu Benitezowi pozostało tylko przypominać, że w środę Liverpool nie grał na takim, jak zwykle poziomie.

Piękna i bestia Barcelona - czytaj tutaj ?

Więcej o: