Sukcesy naszych taekwondoków w Hamburgu

Pierwszymi w tym roku startami reprezentacji Polski były międzynarodowe mistrzostwa Niemiec, które odbyły się w Hamburgu

W turnieju uczestniczyło około 1000 zawodników z całego świata. Jak zawsze nie zawiedli biało-czerwoni, a dokładnie reprezentanci AZS UWM Olsztyn, którzy wywalczyli dwa srebrne medale. W kategorii seniorów Beata Przewłocka w finałowym pojedynku minimalnie przegrała z zawodniczką z Meksyku 2:3. W Hamburgu do rywalizacji stanęli także juniorzy - drugi w kategorii 78 kg był Igor Kryszkiewicz. O podium otarli się natomiast Aleksander Rychlik (seniorzy) i Karol Wielgosz (juniorzy). Ponadto Polacy przywieźli jeszcze dwa brązowe krążki - Łukasz Śmigaj (TDK Środa Wlkp.) oraz Piotr Paziński (AZS AWF Warszawa).

W tym samym czasie inni taekwondocy z Warmii i Mazur wystąpili w Ciechanowie w otwartych mistrzostwach Mazowsza. Reprezentanci olsztyńskiego Startu w kategorii seniorów zdobyli trzy złote (Magdalena Obrębska, Agnieszka Bąk, Patryk Chrapkowski), cztery srebrne (Olga Sopyło, Dominika Pszczółkowska, Oskar Malinowski, Patrycja Zgutka) i dwa brązowe medale (Jakub Andrzejczak, Barbara Banaszczyk). W juniorach bezkonkurencyjna okazała się Anna Bała, natomiast Magdalena Dróżdż była druga. Były to ostatnie starty przed finałami Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.