Angielskie media: Piłkarze Manchesteru United zamęczeni?

Manchester United mimo szerokiego składu nie wygląda teraz jak zespół, który mógłby sięgnąć po drugi z rzędu Puchar Mistrzów - piszą angielskie media.

Co musi zrobić Ferguson? Czytaj na blogu Szadkowskiego ?

 

- Błędem była decyzja Fergusona, by w ostatniej ligowej kolejce nie dać swoim podstawowym graczom odrobiny odpoczynku - uważa Daniel Taylor z "The Guardian".

Ferguson rozważał czy nie przesunąć ligowego meczu z Aston Villą na sobotę, ale biorąc pod uwagę to, że spora grupa jego piłkarzy wracała ze zgrupowań reprezentacji narodowych zdecydował, że woli zagrać w niedzielę. - Można pokusić się o zarzut, że Ferguson zlekceważył Porto. Aż siedmiu jego graczy miało tylko dwa dni na odpoczynek. To nie jest ten etap rozgrywek, w którym można pozwolić sobie na eksperymenty - pisze Taylor.

- Gracze Manchesteru zagrali już w tym sezonie 53 mecze, czeka ich jeszcze 10. Wyglądają na potwornie zmęczonych w najważniejszej części sezonu. To nie jest dobry znak - uważa Rob Smyth.

- Przez ostatnie lata Manchester przyzwyczaił się, że zawsze mecz rewanżowy gra na swoim stadionie. W tym sezonie jest odwrotnie - pisze Smyth. Jego zdaniem może mieć to wpływ na dyspozycję graczy United w rewanżu, którzy będą pod o wiele większą presją.

- Manchester miał już zwycięstwo w swoich rękach, ale gol Gonzaleza sprawił, że droga po tytuł nie będzie taka łatwo. United jako pierwszy angielski zespół będą musieli wygrać na stadionie FC Porto - pisze "Sky Sports".

- Porto ukarało trzęsącą się ze strachu obronę United i zasłużenie zremisowało na Old Trafford. Manchester ma wiele atutów i jednego z najlepszych trenerów na świecie. Ale nawet Ferguson musi się zastanowić, czy osiągnięcie pięciu trofeów w jednym sezonie to nie jest za dużo dla jego piłkarzy - czytamy w "Daily Mail". Fabiański bohaterem Arsenalu! Wygryzie Almunię z bramki na dłużej?

Media o Fabiańskim: Oaza spokoju - czytaj tutaj >

Więcej o: