Milan nie ma pieniędzy. Galliani: Damy szansę młodym

Po kilku sezonach, kiedy w Milan opierał się na zawodnikach po trzydziestce, od przyszłego sezonu klub chce odważniej postawić na młodych. Powód? Liga włoska przeżywa kryzys finansowy i nie ma szans na rywalizację z europejskimi potęgami.

- Trudno rywalizować z klubami, które jak np. Real Madryt mają dwa razy większy budżet niż my - powiedział wiceprezydent klubu Adriano Galliani.

Według niego najlepszym rozwiązaniem problemu jest odważniejsze postawienie na młodych piłkarzy. O kadrę Milanu ocierało się kilku utalentowanych wychowanków, ale klub wolał wypożyczać ich do innych zespołów. Po tym sezonie kilku z nich ma dostać szansę na San Siro.

- Luca Antonini, Alberto Paloschi, Davide Di Gennaro i Ignazio Abate mają duże szanse grać w Milanie w przyszłym sezonie. Michelangelo Albertazzi przejdzie do pierwszej drużyny - ujawnił Galliani.

Odmłodzenia drużyny od dawna domagali się kibice Milanu. Zespół od dwóch lat nie wygrał żadnego trofeum, nie walczył nawet o mistrzostwo Włoch. W ubiegłym sezonie zajął w lidze 5. miejsce i nie zakwalifikował się do Ligi Mistrzów.

Real kupi Kakę za 60 mln euro? - czytaj tutaj ?