Udane otwarcie sezonu w motocrossie

Blisko pół setki zawodników z KM Cross Ekoklinkier wystąpiło w I rundzie motocrossowego Pucharu Polski. Inauguracja sezonu nastąpiła w Radomiu.

Lublinianie startowali bardzo udanie. W najmniejszej klasie MX65 triumfował Kamil Osieleniec. Ten utalentowany zawodnik, po udanych startach w Holandii, na radomskim torze w Radomiu zwyciężył w pierwszym biegu, a w drugim przyjechał na drugiej pozycji. Dobrze wypadli także debiutujący w tej klasie inni zawodnicy z KM Cross Ekoklinkier. W ogólnej klasyfikacji zawodów Dominik Małecki wywalczył piątą lokatę, a szóstą Maciej Sagan.

W klasie MX85 w pierwszym biegu trzecie miejsce zajął Kamil Wawer, a czwarty był Maciej Więckowski. W drugim biegu Maciej Więckowski był trzeci i całe zawody ukończył również na trzeciej pozycji. Natomiast czwarty w klasyfikacji końcowej był Wawer. - To dobre miejsca - podsumował trener Marcin Wójcik - Ci dwaj zawodnicy, a w szczególności Maciek Więckowski przyzwyczaili kibiców do zwycięstw. Jednak oni w tym sezonie zmienili klasę na wyższą i musi minąć trochę czasu, który potrzebny jest na przyzwyczajenie się do nowej kategorii.

Z kolei klasę MX2 zdominowali reprezentanci klubu z Lublina. W obu wyścigach zdecydowanie najlepszy był Tomasz Wysocki, który prowadzi w klasyfikacji generalnej, natomiast czwarte miejsce zajmuje Bartosz Piątek, a piąte Filip Więckowski.

W klasie MX1 w obu biegach triumfował Karol Kędzierski, a trzecie i piąte miejsca zajmował Kamil Walczak. Inny jeździec KM Cross Ekoklinkier Jakub Piątek plasował się z kolei na piątej i siódmej pozycji.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.