Prezydent Lazio: Manchester kupił Machedę jak na targu bydła

Rewelacyjny debiut i gol 18-letniego Federico Machedy w Manchesterze United rozwścieczyły władze Lazio Rzym - klubu, w którym utalentowany Włoch stawiał pierwsze kroki. Prezes Lazio, Claudio Lotito skrytykował przepisy transferowe, pozwalające bogatym klubom podkradać najlepszych juniorów z mniejszych klubów.

- To nie do pomyślenia, że 15-letni młodzieńcy mogą być kupowani jak na targu bydła - powiedział Lotito. - Ci piłkarze nie pochodzą zazwyczaj z bogatych rodzin i wybierają zagraniczne kluby z powodów finansowych.

18-letni Macheda w niedzielę zadebiutował w Premier League meczem z Aston Villą i od razu został bohaterem spotkania, strzelając w doliczonym czasie gry zwycięskiego gola. Gdy piłkarska Europa zachwyca się talentem młodego zawodnika, prezydent Lazio zwraca uwagę na głębszy problem. - Wiedzieliśmy, że Macheda był świetnym piłkarzem. Zrobiliśmy wszystko, by go zatrzymać. Nie możemy sobie pozwolić, by młodzi piłkarze byli wychowywani w tak - moim zdaniem - niemoralny sposób - grzmiał Lotito.

Obawy Włocha podziela FIFA, która zauważyła problem już jakiś czas temu. Światowa federacja chce zabronić transferów niepełnoletnich piłkarzy, ale na przeszkodzie stoi prawo pracy.

Jak Macheda został bohaterem Manchesteru United - czytaj tutaj ?