Tenis stołowy. Przyjeżdża Xu Jie

Ciekawie zapowiada się wtorkowy mecz ekstraklasy tenisa stołowego. Częstochowianki podejmować będą Start Nadarzyn

Drużyna z naszego miasta ma już w tym sezonie zapewniony medal Drużynowych Mistrzostw Polski. Zespół Startu także. O tym, jakie krążki przypadną w udziale jednej i drugiej drużynie, zadecyduje seria play-off.

W zespole gości zagra Xu Jie, zawodniczka, która przez kilka lat była podporą częstochowskiej drużyny. To właśnie głównie dzięki niej drużyna AZS wywalczył dwukrotnie drużynowe mistrzostwo Polski. To czterokrotna indywidualna mistrzyni Polski, olimpijka z Pekinu.

To właśnie jej pojedynek z liderką AJD Wang Qian powinien być ozdobą wtorkowego meczu. Spotkanie rozegrane zostanie w Akademickim Centrum Sportowym (ul. Dembińskiego 6), początek o godz. 18.30.

W Brzegu Dolnym rozegrane zostały Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. W zawodach świetnie wypadła Weronika Walna z AZS-u AJD, która wróciła z imprezy z trzema medalami. W grze pojedynczej zdobyła srebro. Drugi srebrny medal zdobyła w grze mieszanej z Pawłem Fertikowskim (KS Drzonków). Trzeci krążek, tym razem brązowy, częstochowska pingpongistka wywalczyła w grze podwójnej z Darią Dudzińską.