Bernard Hopkins: Kto to jest Tomasz Adamek?

- Bądźmy realistami. Kto poza Polską zna nazwisko Adamek? Zapytajcie o niego pierwszego spotkanego Meksykanina. Nie będzie miał pojęcia, o kogo chodzi - mówi Bernard Hopkins, niedoszły rywal polskiego boksera

A teraz Roy Jones jr chce Adamka

- Gdyby mnie pobił, zyskałby wiele. Ale ile ja bym zyskał w razie wygranej? Są promotorzy, którzy na pierwszym miejscu stawiają swój interes, a na drugim boksera. Taką sytuację mamy w tym wypadku - mówi Hopkins.

Planowany na 11 lipca pojedynek Adamka z legendą boksu Hopkinsem miał być hitem sezonu i największym wydarzeniem w karierze polskiego mistrza świata wagi juniorciężkiej wersji IBF. Amerykanin sam wyzwał Polaka do pojedynku po jego walce z Johnathonem Banksem. Ale rozmowy się urwały. - Hopkins zaproponował pół miliona dolarów. Ktoś może uznać, że to dużo pieniędzy, ale ja uważam, że ze strony Hopkinsa to oszukańcza oferta, gdy na stole jest ponad 6 mln dol. - mówił Ziggi Rozalski, współpromotor polskiego pięściarza. Czy Tomasz Adamek powalczy z legendarnym Roy'em Jonesem Jr?

- Adamek powinien być rozczarowany. Miał szansę walki z 44-letnią legendą boksu. - mówi Hopkins. - W 2003 r. walczyłem z Williamem Joppym za 300 tys. dolarów. A byłem mistrzem i miałem za sobą 16 obron tytułu - mówi amerykański bokser.

Nie będzie hitu Bernard Hopkins - Tomasz Adamek czytaj tutaj ?

Więcej o: