Jenson Button - Formuła 1 w pigułce

Lider klasyfikacji Formuły 1 - Brytyjczyk Jenson Button "łączy w sobie charakterystyki tak wielu kierowców, że można o nim mówić jako o reprezentancie dla całej F1" - pisze na swoim blogu dziennikarz "Gazety Wyborczej" Łukasz Cegliński.

29-letni Brytyjczyk, który wygrał dwa pierwsze wyścigi w tym sezonie jest zdaniem Ceglińskiego dużo większą osobowością niż może się wydawać na pierwszy rzut oka. Już na początku kariery był uznawany za fenomen, jaki pojawia się raz na 10 lat. Mimo, iż został najmłodszym zdobywcą punktów w historii, to rekordowo długo czekał na swój pierwszy triumf. Udało mu się to osiągnąć dopiero w 113 starcie.

Z Robertem Kubicą łączy go to, że wyszedł cało z bardzo niebezpiecznego wypadku - podczas Grand Prix Kanady w 2007 roku rozbił bolid uderzając w metalowe barierki. Natomiast do Davida Coultharda upodabnia go imprezowy styl życia - "Sesje zdjęciowe z modelkami, zabawy na plażach, wizyty w nocnych klubach... Jego aktualną narzeczoną jest japońska modelka Jessica Michibata."

Więcej o Jensonie Buttonie - czytaj na blogu Ł. Ceglińskiego ?

Więcej o: