Ross Brawn: Afery z dyfuzorami można było uniknąć

- Uniknęlibyśmy zamieszania z dyfuzorami gdyby protestujące team'y zgodziły się na proponowane przeze mnie - powiedział szef zespołu Brawn GP.

Ross Brawn spotkał się z dziennikarzami przy okazji Grand Prix Malezji. Ujawnił, że w marcu zeszłego roku dążył do uproszczenia nowych zasad w Formule 1. Przedstawione przez niego rozwiązania zostały odrzucone na posiedzeniu technicznym FIA.

- Zasady które położyłem na stole uprościłyby wiele spraw. Gdyby zostały przyjęte, to nikt nie tworzyłby powiększonych dyfuzorów. Wtedy nikt nie interesował się moimi pomysłami, dopiero teraz wszyscy interesują się dyfuzorami z moich bolidów - powiedział Brawn.

- Jeśli mam być szczery, to nie zapowiedziałem konkurencji że w przypadku odrzucenia moich pomysłów stworzę bolid z powiększonymi dyfuzorami. Ale nie muszę nikomu zdradzać moich planów. Zasugerowałem uproszczenie przepisów, ale moje oferta została odrzucona - dodał.

- Są niedoinformowani - tak Brawn skomentował oskarżenia ze strony właścicieli innych zespołów F1. Jeśli uczciwie spojrzą na fakty sami zobaczą prawdę - dodał.

F1 sparaliżowana protestami i odwołaniami - czytaj tutaj ?