Sport w skrócie

Pierwszy na otwarcie

Broniący tytułu Rafał Bracik (KTM Novi Kielce) wygrał dwa pierwsze wyścigi i objął prowadzenie po otwierających sezon rundach motocyklowych mistrzostw Polski cross country na nowym torze w Suwałkach-Krzywółce. W klasie junior50 tuż za nim - dwa razy drugi - był jego kolega klubowy Igor Widłak. Na trudnej 12-kilometrowej trasie z kielczan dobrze radził sobie jeszcze Przemysław Bielecki. Rundę w klasie junior ukończył na piątym miejscu (9. i 6. miejsce w kolejnych wyścigach). W zmaganiach drużyn KTM Novi zajęło drugie miejsce wśród motocykli i czwarte w punktacji quadów. Trzecią rundę MP zaplanowano na 1 maja w Mielnie.

Wygrana przed ME

Przygotowująca się do startu w rozpoczynających się 16 kwietnia mistrzostwach Europy w Austrii Katarzyna Wesołowska z Nosanu Kielce wygrała w Rzeszowie pierwsze zawody bilardowego Pucharu Polski. W finale turnieju w 9 bil pokonała Ewę Kwiatkowską z Hadesu Poznań. Dla kielczanki to pierwsza wygrana w PP w historii startów. W stawce 22 zawodniczek na 13. miejscu sklasyfikowano pozostałe dwie zawodniczki z regionu - Oliwię Czupryńską (Nosan) i Aleksandrę Gębską (KKB Końskie).

Jeszcze 4 na OOM

Tyle kwalifikacji wywalczyli w Dębicy świętokrzyscy zapaśnicy w stylu klasycznym na eliminacjach do finałów kieleckiej XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych. Trzecie miejsca zajmowali: Kamil Górski z Madeja Ociesęki i Dawid Staniak ze Znicza Podzamcze Chęcińskie w kat. do 42 kg, Krzysztof Łazarski (także Znicz) w 50 kg i Łukasz Król z STS-u Skarżysko w 54 kg. Dwaj ostatni wcześniej zdobyli nominacje w stylu wolnym. Ostatecznie gospodarze na zawody od 30 kwietnia do 9 maja mają ich łącznie 21 (w tym 14 dziewcząt). - Nawet nie wyobrażam sobie, żeby tym razem nie było medalu - mówi Czesław Zaborski, trener kadry województwa.