BBTS bliżej Plus Ligi

Jeszcze dwóch wygranych brakuje młodym siatkarzom ze stolicy Podbeskidzia do awansu do Plus Ligi

Siatkarze BBTS-u zrobili pierwszy krok w stronę awansu do ekstraklasy. W niedzielę w pierwszym finałowym meczu I ligi pokonali we własnej hali Pamapol Wieluń. Po pierwszym secie wydawało się, że to goście wygrają. Przyjezdni zdecydowanie przeważali, w dodatku mieli za sobą doping kilkudziesięciu fanów, którzy z trąbkami, bębnami i syreną strażacką przybyli z Wielunia. Kluczowy był set trzeci, którzy po pięciu piłkach setowych wygrali gospodarze. Numerem jeden na parkiecie był lider BBTS-u Michał Jaszewski. - Atmosfera meczu była znakomita, bardzo fajnie gra się przy takiej publiczności - chwalił widzów trener gospodarzy Grzegorz Wagner.

Dziś w Bielsku-Białej o godzinie 16 mecz numer dwa. Do Plus Ligi awansuje zespół, który pierwszy wygra trzy spotkania.

BBTS Siatkarz Bielsko-Biała - Pamapol Siatkarz Wieluń 3:1 (18:25, 25:18, 29:27, 25:21)

BBTS: Kusaj, Mikołajczak, Tomczyk, Kałasz, Gaca, Jaszewski, Sufa (libero) oraz Pająk, Jajszczak, Król, Bielicki.

Pamapol: Matejczyk, Błoński, Sarnecki, Zajder, Bartodziejski, Buniak, Kryś (libero) oraz Lubiejewski, Sobala, Kosmeda.