Porażka siatkarek Gwardii Wrocław

Siatkówka kobiet. W pierwszym meczu o miejsca 5.-8. siatkarki Impelu Gwardii Wrocław przegrały na wyjeździe z Gedanią Żukowo 1:3.

Podopieczne trenera Rafała Błaszczyka najlepiej zagrały w drugim secie, gdy po serii niezłych zagrywek objęły najpierw prowadzenie 2:0, a później 5:2. Później co prawda Gedania zbliżyła się na jeden punkt (20:21), ale po chwili własne błędy miejscowych siatkarek (zepsuta zagrywka Wellny, autowy atak Nuszel) sprawiły, że Gwardia wygrała tę partię do 21. W pozostałych setach lepsze był siatkarki Gedanii, zasłużenie triumfując 3:1.

Kolejny mecz zostanie rozegrany w sobotę 4 kwietnia we Wrocławiu, ewentualne trzecie spotkanie również we Wrocławiu w niedzielę 5 kwietnia.

Gedania Żukowo - Impel Gwardia Wrocław 3:1 (25:19, 21:25, 25:22, 25:19)

Gedania: Wellna, Nuszel, Sawoczkina, Skowrońska, Szymańska, Zemstowa, Durajczyk (libero) oraz Tokarska.

Gwardia: Haładyn, Kruk, Mroczkowska, Szkudlarek, Barańska, Efimienko, Krzos (libero) oraz Czerwińska, Jagiełło, Szafraniec.

Stan rywalizacji: 1:0 dla Gedanii (gra się do dwóch zwycięstw).