Biatlonowy PŚ: Sikora dziewiąty w Chanty Mansyjsku

Emil Hegle Svendsen wygrał bieg pościgowy biatlonowego Pucharu Świata rozegrany w rosyjskim Chanty Mansyjsku. Tomasz Sikora zajął dziewiąte miejsce. O tym który z nich zajmie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zadecyduje niedzielny bieg masowy.

Sprawę zwycięstwa rozstrzygnęli między sobą Norwegowie: Svendsen i Ole Einar Bjoerndalen. Prowadzili wspólnie po trzecim strzelaniu, na czwartym obaj pomylili się po razie. Bjoerndalen chciał zgubić młodszego rodaka na trasie, jednak ten wyprzedził go na ostatniej prostej.

Dzięki zwycięstwu Norweg odrobił część strat do Tomasza Sikory w klasyfikacji generalnej, w której rywalizuje z Polakiem o drugie miejsce. Przed niedzielnym biegiem masowym, ostatniej konkurencji PŚ, Svendsen ma 45. punktów straty, jednak w rzeczywistości różnica jest mniejsza. Po sezonie każdemu zawodnikowi odliczają się punkty za trzy najgorsze starty w sezonie, a Norweg, w przeciwieństwie do Polaka, cześć biegów opuszczał.

Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata już w czwartek zapewnił sobie Bjoerndalen.

Relacja na żywo:

20) Polak miał piąty czas biegu, co dobrze rokuje przed jutrzejszym startem w biegu masowym, kończącym tegoroczną rywalizację w PŚ. Svendsen odrobił 28 punktów w klasyfikacji generalnej i o tym kto zajmie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej przekonamy się jutro.

19) Polak na mecie, dziewiąte miejsce Sikory.

18) Bjoerndalen prowadził, wbiegł na stadion jako pierwszy ale na ostatniej prostej wyprzedził go Svendsen! Zadecydowała jedna dziesiąta sekundy!

17) Sikora biegnie coraz lepiej. Na czwartym okrążeniu miał najszybszy czas spośród wszystkich zawodników. Po 10 kilometrach jest ósmy.

16) Sikora znów bez pomyłki! Polak jest już dziewiąty!

15) Svendsen spudłował, ale Bjoerndalen także! Sumann jest bezbłędny, ale wybiega 11 sekund za Norwegami. Zapowiada się pasjonujący finisz!

14) O wszystkim zadecyduje ostatnie strzelanie. Który z Norwegów wygra wojnę nerwów na strzelnicy?

13) Wreszcie czyste strzelanie Sikory, co daje mu awans na 17. pozycję.

12) Ze strzelnicy Bjoerndalen wybiega jako pierwszy! Tuż za nim Svendsen (jedno pudło). Sumann jest trzeci, ale biegał dwie rundy i traci do Norwegów 25 sekund.

11) Przed trzecim strzelaniem prowadzi Sumann tuż przed Svendsenem. Bjoerndalen ma 20 sekund straty, i tyle samo przewagi nad pozostałymi zawodnikami.

10) Sikora spudłował raz (pierwszy strzał) i zajmuje 25. miejsce. Do Svendsena traci już blisko dwie minuty.

9) Drugie strzelanie w pozycji leżącej. Svendsen, Sumann i Bjoerndalen bezbłędnie, czołówka bez zmian.

8) Mimo odległej pozycji Polak traci do lidera tylko półtorej minuty

7) Po pierwszym strzelaniu prowadzi Svendsen przed Austriakiem Sumannem, Bjoerndalen jest czwarty (jedno pudło) Peiffer spadł na 6., a Sikora na 26. miejsce.

6) Peiffer myli się dwukrotnie, i musi biegać dwie rundy. Na prowadzenie wychodzi bezbłędny Svendsen. Sikora także myli się dwukrotnie.

5) Na pierwszym pomiarze czasu Sikora jest 19. ale różnice pomiędzy zawodnikami z miejsc 14. - 19. są minimalne.

4) Ruszyli, tym razem już bez problemów. Ciekawe jak zaprezentuje się Niemiec, który został zawrócony na start po przebiegnięciu około 700 metrów.

3) Zawiniła automatyczna bramka startowa, która nie otworzyła się gdy miał wystartować Ole Einar Bjoerndalen.

2) Nietypowa sytuacja! Falstart! Zawodnicy wracają na linię startu ruszą jeszcze raz.

1) Pierwsi zawodnicy już na trasie.

Tomasz Sikora tłumaczy: Narty nie pojechały ?

Copyright © Agora SA