Kowalczyk triumfuje w sprincie

Biegi narciarskie. Podczas drugiego dnia rozgrywanych na Polanie Jakuszyckiej mistrzostw Polski w biegach narciarskich najlepsi w sprincie okazali się Justyna Kowalczyk i Janusz Krężelok.

Konkurencje sprinterskie odbywały się przy fatalnych warunkach atmosferycznych. Na trasach w Jakuszycach padał deszcz, wiał silny wiatr oraz panowała mgła. Zarówno mężczyźni jak i kobiety na trasy wyruszali trzykrotnie - rywalizując kolejno w biegach ćwierćfinałowych, półfinałach i finale.

Wśród pań znów najlepsza okazała się zdobywczyni Kryształowej Kuli Pucharu Świata i dwukrotna mistrzyni świata Justyna Kowalczyk. "Królowa śniegu" znów nie dała szans rywalkom i odniosła przekonujące zwycięstwo. Dla Kowalczyk to drugi tytuł mistrzyni Polski. Wcześniej w środę triumfowała w biegu na 15 km stylem klasycznym. Druga podobnie jak w środę była dziś Sylwia Jaśkowiec. Brązowy medal wywalczyła Marcela Marcisz.

Wśród mężczyzn triumfował Janusz Krężelok przed Maciejem Kreczmerem i Maciejem Staręgą. Pierwsza dwójka na podium zamieniła się miejscami w porównaniu z pierwszym dniem mistrzostw. Na 30 km stylem klasycznym wygrał bowiem Kreczmer przed Krężelokiem.

Jutro trzeci dzień mistrzostw, w którym panie pobiegną na 5 km, a panowie na 10 km stylem dowolnym. - W sobotę powinno być bardzo ciekawie. Justyna Kowalczyk wylosowała 23 numer startowy, a ponieważ biegacze startują w tej konkurencji co 30 sekund do końca nie będzie wiadomo, kto dokładnie wygrywa - mówi Marek Rzemiński z Dolnośląskiego Związku Narciarskiego.

Wyniki II dnia mistrzostw Polski:

Finał sprintu kobiet 1200m:

1. Justyna Kowalczyk (AZS AWF Katowice)

2. Sylwia Jaśkowiec (AZS AWF Katowice)

3. Marcela Marcisz (MKS Halicz Ustrzyki Dolne)

4. Paulina Maciuszek (LKS Poroniec Poronin)

5. Justyna Mordarska (UKN Pod Stróżą Miszkowice/SMS Szczyrk)

6. Ewelina Marcisz (MKS Halicz Ustrzyki Dolne)

Finał sprintu mężczyzn 1200m:

1. Janusz Krężelok (AZS AWF Katowice)

2. Maciej Kreczmer (LKS Poroniec Poronin)

3. Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce/SMS Szczyrk)

4. Piotr Kocoń (AZS AWF Katowice)

5. Sebastian Gazurek (NKS Trój Wieś Beskidzka)

6. Andrzej Leśniak (LKS Poroniec Poronin)

Specjalny serwis o Justynie Kowalczyk na Sport.pl - czytaj tutaj ?