Czarnoskóry piłkarz NFL zatrzymany w drodze do umierającej teściowej

Czarnoskóry zawodnik NFL Ryan Moats został zatrzymany rankiem 18 marca przez policjanta po tym jak przejechał na czerwonym świetle. Moats jechał z rodziną do szpitala, gdzie na raka piersi umierała jego teściowa. - Zamknij się i współpracuj albo zamknę cię w areszcie! - usłyszał zawodnik, kiedy starał się powiedzieć policjantowi, że spieszy się do szpitala. Jego teściowa umarła, nim zdążył tam przybyć. Moats uważa, że wpływ na aroganckie zachowanie funkcjonariusza mógł mieć kolor skóry jego rodziny.

Nad ranem 18 marca policjant z Dallas Robert Powell zatrzymał zawodnika NFL Ryana Moatsa w pobliżu szpitala Baylor Regional Medical Center

Powodem zatrzymania było jazda na czerwonym świetle. Moats z rodziną spieszył się na oddział, gdzie w krytycznym stanie leżała jego teściowa.

Kamera wideo zamontowana na dachu radiowozu zarejestrowała nerwową rozmowę, podczas której policjant groził Moatsowi więzieniem.

Zawodnik NFL oraz jego żona, którzy są czarni, uważają, że kolor skóry mógł mieć znaczenie na sposób traktowania ich przez białego policjanta.

- Myślę, że powinien stracić pracę - powiedział Moats.

Zawodnik wraz rodziną spieszyli się do szpitala i przejechali na czerwonym świetle. Kiedy zatrzymał ich funkcjonariusz, żona zawodnika nie posłuchała policjanta, wybiegła z samochodu i dotarła do łóżka matki, która kilka chwil później zmarła. Kobieta miała 45 lat, chorowała na raka piersi.

- Wracaj do samochodu, mam widzieć twoje ręce!- krzyczał policjant, kiedy Tamishia Moats wysiadła z samochodu.

- Przepraszam bardzo, ale moja mama właśnie umiera. Nie rozumie pan tego? - spytała funkcjonariusza żona zawodnika, po czym pobiegła w stronę szpitala.

Kierujący samochodem Ryan Moats tłumaczył, że czekał, aż na skrzyżowaniu będzie pusto, później przejechał na czerwonym świetle. Policjant poprosił o ubezpieczenie pojazdu, tego jednak zawodnik nie mógł odnaleźć.

- Posłuchaj, jeśli nie będę mógł ocenić, czy masz ubezpieczenie... - zaczął policjant. Moats przerwał mu jednak. - Moja teściowa umiera! - krzyknął zdenerwowany.

Kłótnia trwała kilka chwil, w końcu funkcjonariusz nie wytrzymał.

- Zamknij się! Albo będziesz współpracował albo zabiorę cię do aresztu za jazdę na czerwonym świetle! - krzyknął policjant.

W czasie gdy Ryan Moats dyskutował z policjantem i odbierał od niego mandat, jego teściowa zmarła.

- Funkcjonariusz Robert Powell do czasu wyjaśnienia sprawy został zawieszony. Mandat, który dostał Ryan Moats został anulowany - powiedział telewizji WFAA porucznik Andy Harvey, przełożony Powella.

Sam policjant uważa, że nie było uchybień w jego postępowaniu.

Puchar Sześciu Narodów w Rugby - Wyspy Brytyjskie w szoku ?