Irlandia Płn. - Polska. Apokalipsa w kadrze rywali

Niewychodzący na boisko weteran, dwóch drugoligowców i kompletny żółtodziób - tych czterech napastników może wystawić w meczu przeciwko reprezentacji Polski trener Irlandii Północnej, Nigel Worthington

Jeleń na zabiegu. Ale wróci ?

Z Irlandią Północną i San Marino nie zagra trzech podstawowych zawodników reprezentacji Polski - Brożek, Garguła i Murawski. Pewne kłopoty zdrowotne mają Błaszczykowski, Jeleń i Bosacki, ale oni wykurują się na sobotę.

- Za to u trenera rywali Polaków, Nigela Worthingtona apokalipsa - pisze na swoim blogu przebywający z kadrą we Wronkach specjalny wysłannik Sport.pl, Michał Szadkowski - Zawieszeni za kartki są napastnik Kyle Lafferty, obrońca George McCartney i pomocnik Steve Davis. Wszyscy dostali drugie kartoniki w spotkaniu z San Marino. Dodatkowo Lafferty w weekend zerwał więzadła i nie zagra także 1. kwietnia ze Słowenią. Z Polakami z powodu urazu nie wystąpią także skrzydłowy Celticu Pat McCourt i napastnik Burnely Martin Paterson. Ten ostatni w 48. meczach w tym sezonie strzelił 17. goli. W tym jednego Tottenhamowi w Pucharze Ligi.

W tej chwili trener Irlandczyków ma do dyspozycji czterech napastników: Davida Healy'ego (gwiazda zespołu, ale w tym sezonie zagrał tyle, co Robert Lewandowski w ostatnim miesiącu), Warrena Feeneya (wypożyczony z drugoligowego Cardiff do Dundee United), Jamiego Warda (debiutant, jeszcze w styczniu w czwartej lidze, dziś na ławce w lidze drugiej) oraz powołanego awaryjnie Andrew Little'a (20-latek z rezerw Glasgow Rangers, ani razu nie grał w pierwszym zespole).

Więcej o tych zawodnikach na blogu Michała Szadkowskiego ?

Więcej o: