Sport w skrócie

17 zapaśników na OOM

Dziesięć kwalifikacji na finały kieleckiej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zdobyli w Rzeszowie świętokrzyscy zapaśnicy w stylu wolnym. W rywalizacji dziewcząt pierwsze miejsca w eliminacjach zajęły: Ewa Staniak (38 kg, Znicz Podzamcze), Izabela Górska (46 kg, Czarni Połaniec), Patrycja Iwan (52 kg, Guliwer Kielce), Agnieszka Król (56 kg, Znicz), Aleksandra Haba (60 kg) i Paulina Paczowska (70 kg, obie Madej Ociesęki), a drugą lokatę zdobyła Agata Czaja (70 kg, Znicz). Te zawodniczki dołączyły do siódemki, która nominacje do startu w finałach zdobyła wcześniej na zawodach Pucharu Polski. Wśród chłopców z powodzeniem walczyli Krzysztof Łazarski (1. w kat. do 50 kg, Znicz), Łukasz Król (1. do 54 kg, STS Skarżysko) i Mariusz Fit (3. do 69 kg, Madej). Klasycy rywalizować będą w weekend w Dębicy.

O ćwierćfinał Pucharu Polski

W środę o godz. 15 odbędą się spotkania 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu. W najciekawszym z nich lider IV ligi Alit Ożarów podejmie ósmy zespół III ligi Czarnych Połaniec. W pozostałych parach zagrają: Orlęta Kielce - Granat Skarżysko, Juventa Starachowice - Olimpia-Pogoń Staszów, Astra Suchedniów - Neptun Końskie (boisko Orlicza), Unia Sędziszów - Korona II Kielce, Sparta Kazimierza Wielka - Naprzód Jędrzejów, Heko Czermno - Wierna Małogoszcz, Łysica Bodzentyn - Orlicz Suchedniów.

Stella z medalami

Trzy medale zdobyli łucznicy Stelli Kielce na halowych mistrzostwach Polski osób niepełnosprawnych. Brązowe krążki dla gospodarzy to dzieła Janusza Kowalczyka oraz Krzysztofa Grada. Obaj wywalczyli też srebrny medal w drużynie (razem ze Sławomirem Czupryńskim i Mirosławem Niedbalskim). Przy okazji mistrzostw swoje wspaniałe kariery zakończyli paraolimpijczycy z Pekinu Małgorzata i Ryszard Olejnikowie (oboje Stella).

Walczyli o Puchar Rektora PŚ

Ponad 60 zawodników walczyło na stadionie Polonii Białogon w akademickich mistrzostwach Kielc w kolarstwie górskim o Puchar Rektora Politechniki Świętokrzyskiej. Najlepsi w poszczególnych kategoriach okazali się: młodzik Dominik Rychlicki (Korona Kielce), junior młodszy Arkadiusz Borowski (Olimpijczyk Szczekociny), masters I (30-39 lat) Michał Kosmala (Kielce), masters II (40-49 lat) Sławomir Frejowski, masters III (50-59) Waldemar Banasiński (Wsół Sport).