Mirosław Trzeciak: Proponowaliśmy Rogerowi najwyższy kontrakt w lidze

Roger Guerreiro stwierdził ostatnio, że opuści klub z Łazienkowskiej jeśli nie otrzyma satysfakcjonującej go podwyżki. Kontrakt reprezentanta Polski kończy się w grudniu.

Zobacz gwiazdorskie popisy Rogera - Ekstraklasa.tv ?

- Poprosiłem o podwyżkę, ale nie jest to absurdalna kwota. Na sto procent mieści się ona w ramach możliwości finansowych klubu. Powiem tak - jeśli Legia chce mnie zatrzymać, to jest w stanie mi tyle zapłacić - powiedział w rozmowie z "Dziennikiem" pomocnik warszawskiego zespołu.

- Rozmawialiśmy z Rogerem kilka miesięcy temu. Nie mogę powiedzieć o jaką sumę chodzi, ale znając wysokość zarobków w Ekstraklasie mogę z całą pewnością powiedzieć, że zaproponowaliśmy mu najwyższy kontrakt w lidze - powiedział w rozmowie ze Sport.pl dyrektor sportowy Legii Warszawa Mirosław Trzeciak. - Wtedy piłkarz nie przyjął naszej oferty. Od tego czasu sporo się zmieniło. Głównie chodzi o kurs euro i teraz taki wydatek byłby dla nas dużo większym obciążeniem - dodał.

Do niedawna najwyższy kontrakt w zespole, szacowany na 300 tys. euro miał Edson, ale Brazylijczyka od końca rundy jesiennej już w Legii nie ma. Wysoki kontrakt i fakt, że częściej leczył kontuzje niż grał był jednym z powodów rozwiązania umowy. O pieniądze rozbiły się też rozmowy o przedłużeniu kontraktu z Aleksandrem Vukoviciem.

- To jest inna sytuacja. Z Vukoviciem rozmowy doszły w końcu do takiego punktu, że piłkarz postawił nam ultimatum. Tym razem umówiliśmy się z menadżerem piłkarza Marcelo Robalinho, że usiądziemy pod koniec sezonu i porozmawiamy - twierdzi Trzeciak.

Czy jednak Legia będzie za wszelką cenę próbowała zatrzymać piłkarza? - Pod względem sportowym Roger jest dla nas bardzo ważny, ale nikt nie jest bezcenny. Kontrakt jaki mu zaoferowano, jak na polskie warunki był bardzo duży. ale jeśli porównać go z innymi ligami europejskimi to nie był najwyższy. Dla Rogera najbliższe półrocze będzie kluczowe jeśli chodzi o jego karierę, ale jeśli będzie mu zależało na tym by zarabiać w lepszej lidze to odejdzie - kończy Trzeciak. Jest problem: Roger w kiepskiej formie, a tu mecz z Irlandią Pn.

Roger: Zburzyć trybunę na Legii - czytaj tutaj ?

Więcej o: