"Diablo": Fragomeni wygodniejszy od Cunninghama

18 kwietnia na gali boksu w Rzymie Krzysztof Włodarczyk (41-2, 31 KO) zmierzy się z czempionem WBC wagi junior ciężkiej Giacobbe Fragomenim (26-1, 10 KO). Dla "Diablo" będzie to próba zdobycia drugiego mistrzowskiego pasa w limicie 200 funtów. Pierwszy, federacji IBF, pięściarz Bullit KnockOut Promotions wywalczył w listopadzie 2006 roku, pokonując na punkty dobrze znanego polskim kibicom Steve'a Cunninghama (21-2, 11 KO).

Włodarczyk przyznaje, że Fragomeni i Cunningham prezentują zupełnie odmienne style walki, ale dodaje, że sposób boksowania Włocha powinien mu bardziej odpowiadać niż styl, w jakim swoje pojedynki rozgrywa Amerykanin.

- Cunningham jest dużo bardziej ruchliwy, zmienia często pozycję, ma duży zasięg rąk, jest niewygodny, dużo klinczuje, można by o nim opowiadać i opowiadać - mówi "Diablo".

- Fragomeni na pewno boksuje czyściej od Cunninghama, nie atakuje w tak urozmaicony sposób, jest dużo niższy i wydaje mi się również, że jest od Amerykanina wolniejszy. To co ich łączy to fakt, że obaj potrafią w serii zadać po 2-3 ciosy z jednej reki, jednak Cunnningham jest bardziej ruchliwy, a Fragomeniu trochę drepcze w miejscu. I to mi pasuje - podsumowuje Polak.

Więcej o boksie na bokser.org  ?