Losowanie w Miami: Z kim zagra Radwańska?

Tamarine Tanasugarn z Tajlandii lub Francuzka Nathalie Dechy będzie rywalką Agnieszki Radwańskiej w II rundzie turnieju w Miami. Rozstawiona z dziesiątką Polka ma w I rundzie wolny los

W poniedziałek wieczorem polskiego czasu rozlosowano drabinkę turnieju Sony Ericsson Open w Miami z pulą nagród 4,5 mln dol.

Agnieszka Radwańska, która na razie jest jedyną Polką pewną udziału w singlu, jest rozstawiona z numerem 10 i rywalizację zacznie od II rundy.

Zmierzy się ze zwyciężczynią meczu między Tamarine Tanasugarn z Tajlandii i Francuzką Nathalie Dechy.

Tanasugarn ma niespełna 32 lata, w rankingu WTA zajmuje 45. lokatę. Jej największym sukcesem w karierze jest ćwierćfinał zeszłorocznego Wimbledonu. Polka grała z nią dwukrotnie. W 2006 r. wygrała w III rundzie Wimbledonu, a w poprzednim sezonie pokonała Tajkę w ćwierćfinale w Pattaya City. Ten sezon Tanasugarn zaczęła bardzo słabo. Nie licząc dwóch wygranych meczów w Pattaya, odniosła same porażki w I rundach.

Dechy ma 30 lat, na liście rankingowej zajmuje 60. lokatę. Radwańska zwyciężyła Francuzkę w zeszłym roku w Sztokholmie. W ostatnich dwóch turniejach (Monterrey, Indian Wells) Dechy odpadła w I rundach.

W kolejnych rundach Radwańska jest na kursie kolizyjnym m.in. z Estonką Kaią Kanepi i Venus Williams, z którą może się zmierzyć w 1/8 finału.

W Miami z pierwszej dziesiątki nie brakuje nikogo. Białorusinka Wiktoria Azarenka, która wyprzedziła Radwańską w rankingu WTA i zajmuje teraz 10. miejsce, będzie rozstawiona z nr 11. Do rozstawienia wykorzystano bowiem ranking sprzed kilku tygodni. Z jedynką w Miami zagra Serena Williams, która podobnie jak jej starsza siostra Venus, nie wystąpiła w zeszłym tygodniu w Indian Wells.

Szansę na awans do turnieju singla mają Urszula Radwańska i Marta Domachowska. Obie Polki awansowały w poniedziałek do II rundy kwalifikacji.

U. Radwańska i Domachowska wygrywają w Miami- czytaj tutaj ?