Sport w skrócie

PIŁKA RĘCZNA

Pogoń Handball Szczecin zajęła 7. miejsce w finałach mistrzostw Polski juniorek w Elblągu. Szczecinianki w ostatnim spotkaniu pokonały Piotrcovię Piotrów 19:18, a bohaterką meczu została Paula Mijas. Skrzydłowa zespołu musiała zagrać jako bramkarka i spisywała się bardzo dobrze.

LEKKOATLETYKA

Radosław Kłeczek (Gogolin) i Wioleta Uryga (Kluczbork) wygrali 23. Międzynarodowy Bieg Zaślubin w Kołobrzegu. Kolejne miejsca zajmowali: Artur Kozłowski (Sieradz) i Piotr Drwal (Ustka) oraz Antonina Rychter (Szczecinek) i Elżbieta Tuwalska (Grabowiec). W biegu open sklasyfikowano 386 sportowców.

TENIS ZIEMNY

Magdalena Kiszczyńska (Masters Szczecin) i Olga Brózda (Poznań) wygrały turniej debla Tournoi International Féminin d'Amiens (ITF Women's Circuit, pula 10 tys. dolarów). W singlu szczecinianka odpadła w drugiej rundzie.

Marcin Matkowski (Szczecin) i Mariusz Fyrstenberg (Warszawa) w ćwierćfinale Indian Wells (ponad 4 mln dolarów w puli nagród) ulegli najlepszemu deblowi świata. Bob i Mike Bryan wygrali 6:2 i 7:6. Był to pierwszy wspólny start naszej pary od wyleczenia kontuzji przez Fyrstenberga.

MOTORYZACJA

Szczecińsko-gryfińska załoga Adrian Grodzki/Sławomir Koszuta (Honda Civic) zwyciężyła w 35. Rajdzie Monte Karlino - I rundzie Pucharu Polski Automobilklubów i Klubów.

KOSZYKÓWKA

II liga: VB Siechnice - AZS Radex Szczecin 75:116, Spójnia Stargard - Open Basket Pleszew 73:69.