Tajner triumfuje, załatwia Kowalczyk nowego serwismena ze Wschodu

- Uzyskaliśmy znakomitą pozycję wyjściową przed igrzyskami w Vancouver - triumfuje po udanym weekendzie polskich narciarzy prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner.

Zczuba.tv: Zobacz jak Kowalczyk triumfuje w Falun ?

Justyna Kowalczyk wygrała klasyfikację generalną Pucharu Świata w biegach narciarskich. W sobotę polska drużyna skoczków zajęła 2. miejsce w zawodach PŚ w Planicy. A Adam Małysz był dwa razy drugi w konkursach indywidualnych.

Apoloniusz Tajner, prezes PZN:

- Piąta Kryształowa Kula w narciarstwie klasycznym od 2001 roku! Tego jeszcze nie było. Justynę zaczynają wspierać inne zawodniczki, do Adama Małysza dołączyli inni. To już nie są pojedyncze gwiazdy. Uzyskaliśmy znakomitą pozycję wyjściową przed igrzyskami. Vancouver mamy już na karku, już nic nowego się nie urodzi. My mamy swoich faworytów, wiele różnic w następnym sezonie nie będzie.

Do teamu Justyny dołączy na następny sezon serwismen ze Wschodu. W sobotę ustaliliśmy wszelkie szczegóły. Będzie pomagał smarować narty do stylu klasycznego. Z innym serwismenem, Szwedem Ulfem Olssonem też przedłużamy kontrakt.

Czekałem na tę wygraną Justyny. Petra osłabła na koniec i nie podjęła walki. Tak wygrywają wielcy sportowcy, to konkurencja wytrzymałościowa. Przypadkiem nikt nie wygra. Nie ma zbiegów okoliczności czy wiatru, który czasem sprzyja skoczkom.

Justyna Kowalczyk zdobyła Kryształową Kulę - czytaj tutaj ?